Mateusz Morawiecki o Donaldzie Tusku
Youtube, KPRM, PO

Stało się to, na co można powiedzieć, że czekało wielu zwolenników rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mateusz Morawiecki postanowił publicznie odpowiedzieć na ostatnie, nazwijmy to, zaczepki Donalda Tuska. Z ust Premiera Rzeczypospolitej Polskiej padły ostre sformułowania w kierunku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Tak ciętego języka Morawieckiego jeszcze nie mieliśmy nigdy okazji podziwiać.

Mateusz Morawiecki ostro i stanowczo o Donaldzie Tusku

Można powiedzieć kolokwialnie, że Mateusz Morawiecki zaszarżował i to ostro. Kilka słów o Donaldzie Tusku wzruszyło polską sceną polityczną, a w sieci i wśród komentatorów politycznych rozgorzała ostra dyskusja. Co takiego powiedział Premier Rzeczypospolitej Polskiej?

Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Przecławia na Podkarpaciu i to właśnie podczas swojego wystąpienia, postanowił uderzyć w Tuska. „Jak zrobił ten swój exit w 2014 roku. Jak uciekł do Brukseli. Przyznał się, że jest zielony w sprawach gospodarczych. (…) Jednak my musimy wiedzieć, że i on i Platforma Obywatelska jest absolutnie, całkowicie zielona w sprawach mieszkańców małych i średnich miast” – rozpoczął wypowiedź Premier.

Po chwili poszedł jeszcze ostrzej, wytykając Donaldowi Tuskowi kolejne rzeczy. „Granda, to co się działo w tamtych czasach. Rzeczywiście musimy dbać o to, żeby nasza polityka gospodarcza i polityka społeczna trwały dalej.” – ocenił lata rządów Platformy Obywatelskiej.

Później Mateusz Morawiecki wskazał na olbrzymią lukę vatowską, która miała mieć miejsce za rządów PO. Premier wyliczył, że ze Skarbu Państwa uciekało nawet 40 miliardów rocznie. „Może Donald Tusk potrafi się kiwać na boisku, zdaje się więcej haratał w gałę, niż rządził. Przynajmniej jak wynika z bardzo wielu dokumentów. Natomiast jedna rzecz jest najważniejsza. On został okiwany przez mafie vatowskie. Został okiwany przez przestępców podatkowych. Został ze swoją prawą ręką od finansów, ministrem Rostowskim, całkowicie okiwany. Nikomu wtedy nie było do śmiechu.” – punktował Tuska, Mateusz Morawiecki.

Premier przyznał, że dzięki uszczelnieniu olbrzymiej luki w podatku vat, teraz rząd ma pieniądze na politykę społeczną, inwestycyjną i ratowanie przedsiębiorców za pomocą tarczy antykryzysowej. Tych, którzy ucierpieli wskutek pandemii.

źródło: Goniec.pl

Zobacz również: