katastrofa kolejowa
Twitter

Zagraniczne media i Polska Agencja Prasowa donoszą o olbrzymim dramacie, który wydarzył się w Stanach Zjednoczonych. Katastrofa kolejowa, o której piszemy, miała miejsce w stanie Montana. Pierwsze doniesienia mówią o wielu rannych i niestety zabitych. Pojawiły się też zdjęcia z miejsca wypadku, które publikujemy.

Są ranni i zabici. Katastrofa kolejowa w Stanach Zjednoczonych

Portal Onet, cytując PAP, donosi, że co najmniej trzy osoby nie żyją po katastrofie kolejowej, do której doszło w nocy czasu polskiego w stanie Montana. Na miejscu była to godzina 16:00.

Agencja Reuters donosi, że po tym, jak pociąg „The Empire Builder” wypadł z torów, wykoleiło się aż pięć jego wagonów. Wszystko miało miejsce około 48 kilometrów od granicy z Kanadą. Niestety katastrofa kolejowa przyniosła śmierć co najmniej trzech osób. Kilkudziesięciu pasażerów trafiło do szpitali.

 

Wiadomo, że był to pociąg relacji Chicago-Seattle. Trasa ma 3550 km długości, a podróż trwa około dwie doby. Obecnie wykorzystywana jest jako atrakcja turystyczna. „W pociągu, który wypadł z torów, znajdowało się w sumie 147 pasażerów i 13 pracowników obsługi.” – podał rzecznik prasowy przewoźnika, obsługującego pociąg, cytowany przez portal Onet.pl.

W ewakuacji pasażerów z miejsca katastrofy pomagały lokalne służby i mieszkańcy. Byli oni zabierani do autobusów, a następnie transportowani do pobliskich miasteczek. Na ten moment media nie udzielają informacji, jaki jest stan najciężej poszkodowanych pasażerów pociągu. Nieoficjalnie mówi się jednak, że co najmniej kilka osób wciąż walczy o życie. Tragiczny bilans katastrofy może niestety wzrosnąć.

źródło: PAP, Onet, Reuters, Twitter

Zobacz również: