koszmarny wypadek
zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego potrącenia motorowerzysty oraz wszystkich świadków zdarzenia. Tych, mogących pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy i przebiegu zdarzenia. Śmiertelny wypadek wydarzył się dzisiaj w nocy, w okolicach godziny 2-3.

Śmiertelny wypadek pod osłoną nocy. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia

Do śmiertelnego zdarzenia doszło w Słomkowie Suchym. To gmina Wróblew, powiat sieradzki. Około godziny 2-3 w nocy potrącony został 54-letni motorowerzysta. Według informacji medialnych, jego zwłoki znaleziono około 7 w rowie. Mężczyzna nie miał jakichkolwiek szans na przeżycie.

Policja poszukuje świadków zdarzenia i przede wszystkim sprawcy. Kierowca uciekł z miejsca. Mundurowi przekazali, że motorowerzysta poruszał się w kierunku Błaszek. Na ten moment za wiele nie wiadomo. Nieznana jest tożsamość sprawcy ani też samochód, którym się poruszał. „Policja prosi wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, o jak najszybszy kontakt.” – apeluje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, Agnieszka Kulawiecka.

Od rana na trasie ruch odbywał się wahadłowo. Obecnie droga jest całkowicie przejezdna. Tego typu śmiertelny wypadek to nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek. W większości sytuacji udało się jednak złapać sprawcę. Liczymy na to, że tym razem będzie podobnie. Kto wie, gdyby kierowca, który potrącił motorowerzystę się zatrzymał i udzielił pierwszej pomocy oraz szybko zadzwoniłby po służby ratunkowe, czy ten by nie przeżył. Oficjalny komunikat brzmi, że 54-latek zmarł wskutek obniesionych w wypadku obrażeń.

„Całodobowo można dzwonić pod numery: 47-845-17-05, 47-845-17-07 (Policja w Sieradzu). W godzinach 6-22 pod numer 47-845-19-10 (Policja w Błaszkach).” – informuje policja w Sieradzu, który prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy śmiertelnego wypadku.

źródło: TVP Łódź, KPP Sieradz, media

Zobacz również: