zderzenie pociągów
Twitter

Dramatyczne zderzenie dwóch pociągów. Nie żyją co najmniej dwie osoby, kilkadziesiąt jest rannych, w tym co najmniej kilka w stanie krytycznym. Tragiczny bilans może jeszcze wzrosnąć. Znamy pierwsze szczegóły z miejsca wypadku.

Zderzyły się dwa pociągi. Jest wiele ofiar

Jak donosi portal Interia, powołując się na czeskie źródła, do zderzenia pociągów doszło w regionie pilzneńskim u naszych południowych sąsiadów. W środę rano, z jeszcze bliżej niewyjaśnionych przyczyn zderzyły się tam dwa pociągi. Dwie ofiary śmiertelne to prawdopodobnie maszyniści. Jest wielu poszkodowanych, a siedem osób walczy o życie w stanie krytycznym. Mamy zdjęcia z miejsca katastrofy kolejowej, które zobaczysz w dalszej części artykułu.

W akcji ratunkowej, która trwa do teraz, uczestniczy wiele zespołów ratownictwa medycznego, straży pożarnej a także cztery śmigłowce, którymi transportowani do szpitali są najciężej ranni, poszkodowani w wypadku kolejowym.

Czeskie źródła mówią o różnej liczbie rannych. Jedne o ponad 30 osobach, a inne nawet o 50. Bilans ten może niestety tylko rosnąć.

Na miejscu czeskim ratownikom pomagają także Niemcy. Okazało się bowiem, że jednym z pociągów, który uczestniczył w zderzeniu był superszybki pociąg, podróżujący na linii Monachium – Praga.

Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynach wypadku. Teraz najważniejsze jest zdrowie i życie poszkodowanych. Wyjaśnieniem przyczyn katastrofy kolejowej zajmą się odpowiednie służby.

źródło: Interia, Twitter, media

  1. Znane produkty znikają ze sklepów. GIS już wydał komunikat. Uważajcie
  2. Donald Tusk będzie premierem? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń
  3. Kolejny gwałtowny wzrost cen. W portfelach Polaków zostanie pustka?

Zobacz również: