nowy podatek

Ta wiadomość rozwścieczy niejedną osobę. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się nowy podatek. Jego wprowadzenie jest coraz bardziej realne. Tym co bulwersuje najbardziej, jest fakt, iż w sytuacji jego wprowadzenia jedni stracą a drudzy zyskają i to sporo.

Pomysł wprowadzenia nowego podatku budzi kontrowersje

Podatki to słowo, które drażni większość ludzi. Nieważne jakiej są płci, czy gdzie mieszkają. Tymczasem pojawiły się głosy, iż jest pomysł na nowy podatek. Co ciekawe, miałby on być naliczany od mięsa.

Wydaje się, iż Komisja Europejska jest regularnie naciskana przez organizacje pozarządowe, które walczą o to, aby powstrzymać zachodzące na świecie zmiany klimatyczne oraz poprawić zdrowie ludzi. To właśnie one postulują, aby wprowadzić przepisy, które doprowadzą do zmniejszenia ilości spożywanego mięsa. W opinii takich organizacji, mniejsze spożycie mięsa będzie skutkować poprawą sytuacji klimatycznej na świecie.

Jednym z pomysłów, jaki zrodził się w głowach obrońców klimatu, był podatek od mięsa. Już rok temu, przy okazji opracowywania przez Komisję Europejską dokumentu „Od pola do stołu”, przedstawiciele tego typu ruchów silnie lobbowali za wprowadzeniem takiej daniny. Według wyliczeń specjalistów dzięki takiemu podatkowi można by uzyskać wpływy rzędu 32,2 mld euro rocznie. Na szczęście rok temu, unijni urzędnicy odrzucili pomysł nowej opłaty.

Ludzie grzmią. Nie chcą nowej daniny

Trzeba jednak zaznaczyć, że idea podatku od mięsa nadal pozostaje przedmiotem zainteresowania organizacji walczących ze zmianami klimatycznymi. Co logiczne, taki pomysł popierają firmy produkujące roślinne zamienniki mięsa. W końcu dzięki, chociażby częściowemu wyparciu produktów pochodzenia zwierzęcego z rynku, tego typu koncerny zarobiłyby sporo pieniędzy. Oczywiście na wprowadzeniu podatku od mięsa najwięcej straciłyby firmy, które działają w branży mięsnej. Niewątpliwie ich dochody spadłyby.

Jak do kontrowersyjnego pomysłu, aby wprowadzić podatek od mięsa odnoszą się zwykli Polacy?  „Czy tych zielonych już do reszty…Ja chcę schabowego!”, ” Czas opuścić Unię, zanim Komisja każe nam z powrotem wrócić na drzewa”, „UE to totalitaryzm w najgorszej postaci a w dodatku urzędnicy są przekupni. Nowe prawo pod dyktando konkretnej firmy”, „9 Lat do Emerytury! i uciekam z tego Kraju!” – grzmią internauci.

Źródło: money.pl

  1. Cztery osoby nie żyją, kilkunastu rannych. Wypadek autokaru, którym wracali z wakacji
  2. Kolejny gwałtowny wzrost cen. W portfelach Polaków zostanie pustka?
  3. Makabryczna śmierć 53-letniej kobiety. Została dosłownie rozszarpana na strzępy

Zobacz również: