IMGW

Nadchodzi spora zmiana pogody. Przewidywania synoptyków mogą przerazić. Szykuje się dużo śniegu, wichury i burze. Specjaliści radzą nawet, aby pozostać w domu. Oto jaka aura zawita za jakiś czas do Polski.

Synoptycy nie mają wątpliwości, jaka pogoda będzie jesienią

Niewątpliwie temat pogody w listopadzie jest dla wielu osób istotnych. Dlaczego? Otóż wielu z nas zaplanowało w tym miesiącu długie weekendy. W końcu okazji ku temu będzie kilka. 1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych, a 11-tego Święto Niepodległości. Obie uroczystości są dniami wolnymi od pracy.

Meteorolodzy zabrali głos na temat długoterminowej prognozy pogody. Dotyczy ona właśnie listopadowej aury w naszym kraju. Synoptycy przewidują, że czeka nas ogromna zmiana aktualnych warunków.

Synoptycy przekazali, że w Polsce w listopadzie można się spodziewać pierwszych większych opadów śniegu. To jednak dopiero początek złych wiadomości. Zgodnie z prognozami pogody w naszym kraju mogą się pojawić burze, a także wichury.

Redaktorzy jednego z branżowych portali przekazali, iż według amerykańskich modeli klimatycznych na listopad 2022 „wynika, że przyniesie on najprawdopodobniej dominacje cyklonów. Dlatego też spodziewamy się czasem dużej zmienności pogody. Częstych opadów, okresami silnego wiatru, nawet w formie wichur a czasem w sprzyjających warunkach burz, w chłodnych masach płynących z północy, jak i też na aktywnych frontach głębokich niżów”.

Zatem jeśli powyższe prognozy sprawdzą się, w listopadzie powinniśmy spodziewać się w niektórych częściach Polski burz, wichur, a także sporych opadów śniegu. „Istnieje pewne prawdopodobieństwo opadów śniegu o charakterze konwekcyjnym, jak i też wielkoskalowym. Możliwe są czasem akcenty o charakterze zimowym” – podał portal.

Wydaje się, że takie przewidywania specjalistów mogą napawać przerażeniem. W końcu burze i wichury późną jesienią to nic przyjemnego. Wówczas najlepiej zostać w domu. To z pewnością bardzie bezpieczne rozwiązanie niż wychodzenie na zewnątrz.

źródło: Super Express

Zobacz również: