atak

Niepokojące informacje napłynęły z jednego z zakładów PKN Orlen. Na terenie firmy doszło do eksplozji. W tej chwili trwa akcja zakładowej straży pożarnej.

Eksplozja została wywołana chwilowym zapłonem pieca na jednej z instalacji

W sieci pojawiła się budząca sporo obaw informacja. „W zakładzie produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku na jednej z instalacji zapalił się piec” – podało w dniu dzisiejszym Biuro Prasowe PKN Orlen. Prawdopodobnie doszło do niewielkiej eksplozji. W tej chwili na miejscu wybuchu akcję prowadzi zakładowa straż pożarna.

Biuro Prasowe PKN Orlen poinformowało, że we wtorek 27 września na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku w województwie mazowieckim miał miejsce chwilowy zapłon pieca na jednej z instalacji.

„Wdrożono wszystkie standardowe procedury prewencyjne. Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN natychmiast podjęła i prowadzi działania w miejscu zdarzenia” – podkreślili przedstawiciele Orlenu-u. Jednocześnie zwrócono uwagę, iż na bieżąco monitorowana jest sytuacja. „Pozostałe instalacje produkcyjne działają bez zakłóceń” – dodano.

W wyniku eksplozji kilka osób odniosło obrażenia. „Dzisiaj rano, podczas prac związanych z uruchomieniem instalacji Olefin na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, doszło do niewielkiego zapłonu. W wyniku tego zdarzenia obrażeniom uległo 6 pracowników firmy zewnętrznej wykonujących prace remontowe. Z wstępnych ustaleń służb medycznych, które wraz z jednostką zakładowej straży pożarnej natychmiast przybyły na miejsce zdarzenia, wynika, że nie ma zagrożenia życia poszkodowanych. Wszyscy trafili na obserwację medyczną do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku” – oświadczyli rzecznicy firmy.

Dziennikarze przekazali, iż dwóch pracowników opuściło lecznicę około południa. Natomiast dwaj następni mają wrócić do domu w środę. Kolejne dwie osoby pozostają na obserwacji, ale ich stan jest dobry.

„Przyczyny zdarzenia wyjaśni powołana w tym celu komisja specjalistów z zakresu BHP i ppoż.” – zapowiedziało biuro prasowe PKN Orlen.

Aktualizacja godz. 14.30

Niestety, okazało się, że w wyniku eksplozji zginęły dwie osoby. Policja w Płocku przekazała, że na miejscu wybuchu odnaleziono dwa zwęglone ciała. „Swoje czynności prowadzi tam już prokurator naszej jednostki” – zaznaczyła Małgorzata Orkwiszewska, prokurator rejonowy w Płocku.

źródło: Wirtualna Polska, legaartis.pl

Zobacz również: