Władimir Putin

Dramatyczna sytuacja na polskich drogach. Na DK12 doszło do poważnego wypadku autobusu z uczniami szkoły średniej. Są ranni, w tej liczbie dzieci. Przedstawiamy kulisy tego dramatycznego zdarzenia.

Dzieci jadące na szkolną wycieczkę miały poważny wypadek

Do groźnego wypadku autobusu z uczniami doszło na Lubelszczyźnie. W środę rano, 28 września, około godz. 6:50 autokar z dziećmi zderzył się z TIR-em. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Stołpie w powiecie chełmskim na DK12 (Lublin-Chełm).

Głos w sprawie okoliczności wypadku zabrała miejscowa policja. „Wstępne ustalenia wskazują, że w kierunku Lublina jechał samochód ciężarowy, który zwolnił i zatrzymał się, żeby skręcić w lewo na stację paliw. W tym momencie na jego tył najechał autokar przewożący wycieczkę szkolną – młodzież jednej z ponadpodstawowych szkół chełmskich” – przekazała kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

W wypadku ucierpiało kilka osób. Poszkodowani trafili do szpitala pod opiekę lekarzy. Dokładnie rzecz biorąc to kierowca autobusu i dwoje uczniów. Oczywiście z powodu fatalnego incydentu nastąpiły ogromne utrudnienia w ruchu. Droga krajowa nr 12 w miejscu zderzenia autokaru i ciężarówki została całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze policji wyznaczyli objazdy przez Marynin-Pawłów-Rejowiec Fabryczny. Służby podkreśliły, że niedogodności na drodze mogą potrwać co najmniej do godz. 10.00.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z miejsca wypadku. Opublikowała je m.in. Policja Lubelska. Poniżej zamieszczamy ten wpis. „Uwaga! Zablokowana DK-12 w m. Stołpie ( powiat chełmski). Dzisiaj około godz. 7 rano w rejonie stacji paliw w m. Stołpie doszło do zderzenia się samochodu ciężarowego z autokarem przewożącym szkolną wycieczkę. Uczestnicy zdarzenia ( łącznie 22 osoby) zostali przewiezieni do szpitala na badania. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Marynin- Pawłów-Rejowiec Fabryczny” – napisali mundurowi.

źródło: Super Express

Zobacz również: