Henryka Krzywonos
foto: YouTube

Znana polska działaczka opozycyjna z okresu PRL zdobyła się na poruszające wyznanie. Henryka Krzywonos, bo o niej mowa, przyznała, że jest w trudnej sytuacji. Wszystko z powodu kiepskiego stanu zdrowia. 

Zachowanie sąsiadów zaskoczyło Henrykę Krzywonos

Polacy lubią i szanują Henrykę Krzywonos. Kobieta zasłynęła jako sygnatariuszka porozumień sierpniowych z 1980 roku. Oprócz tego, 69-latka zapisała się w historii jako motornicza, która w Gdańsku zatrzymała prowadzony przez siebie tramwaj. Od 2015 roku seniorka jest posłanką na Sejm.

Jakiś czas temu wyszło na jaw, iż Henryka Krzywonos choruje na nowotwór. Z powodu leczenia onkologicznego odczuwa różne, przykre skutki uboczne. O swoich kłopotach zdrowotnych zdecydowała się opowiedzieć w mediach społecznościowych.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Krzywonos wyjawiła, że ma spory problem z wchodzeniem po schodach. Ponieważ działaczka mieszka na drugim piętrze bloku bez windy, doszło do tego, że 69-latka rozważała przeprowadzkę. O wszystkim opowiedziała swoim sąsiadom.

Dramatyczna sytuacja, w jakiej znalazła się pani Henryka, poruszyła mieszkańców jej bloku. Wszystko zakończyło się w niespodziewany, aczkolwiek miły sposób.

„Poskarżyłam się ostatnio sąsiadom, że chyba będę musiała zamienić mieszkanie, bo ciężko mi wchodzić po schodach. Niestety, ale leczenie onkologiczne ma swoje skutki uboczne” – rozpoczęła swój wpis Krzywonos.

Jak się okazało, sąsiedzi nie chcieli, aby lubiana i szanowana 69-latka wyprowadziła się z budynku. Wykonali drobny, ale wzruszający gest.

„Jakież było moje zdziwienie, gdy przyjechałam z pracy w środku nocy, a na półpiętrach stały stołki. Dowiedziałam się następnego dnia, że to sąsiedzi je postawili, abym sobie odpoczywała w drodze do mojego mieszkania” – opowiedziała posłanka.  „Jakież to piękne mieć takich sąsiadów, prawda? Aż mi się łezka w oku zakręciła!” – dodała Krzywonos.

Pod wpisem kobiety pojawiły się liczne komentarze. „Zżyta społeczność to podstawa bezpieczeństwa i spokoju wewnętrznego dla wszystkich”, „Dobry sąsiad to skarb! Dużo zdrówka pani Henryko”, „Cudownie! Z takimi sąsiadami to można »konie kraść«! Życzę zdrowia i siły do walki z chorobą”, „To wiele mówi o pani! Gratuluję sąsiadów. Zdrowia, zdrowia i dużo sił pani życzę” – napisali internauci.

źródło: Fakt

Zobacz również: