Jeden z ostatnich komentarzy jakich udzieliła Dorota Wellman wzbudziła niemałe zainteresowanie mediów. Głównie dlatego, że dotyczył obecnej Pierwszej Damy RP, a tym bardziej, że nie stronił on kontrowersji. Dziennikarka w odpowiedzi na pytanie Magdy Mołek powiedziała o Agacie Kornhauser-Dudzie m.in., że: „nie interesuje jej, co ma do powiedzenia”. Jak to uzasadniła?

To co prawda nie pierwszy raz, kiedy dostaje się żonie Andrzeja Dudy. Jeszcze niedawno wiele dyskusji wzbudzała Pierwsza Dama w czasie Czarnego Protestu. Wówczas wielu nie podobało się, że Agata Duda nie zajmuje żadnego stanowiska w tej sprawie. Często padały mocne i prześmiewcze słowa względem „wiecznie milczącej” Pierwszej Damy.

Niemniej wciąż mało było sytuacji, kiedy osoby publiczne wygłaszały tak śmiałe tezy na temat Agaty Dudy, jak ostatnio Dorota Wellman. Dużą większym zainteresowaniem na językach sławnych osób cieszy się jednak Andrzej Duda. Jednak tym razem swoje przysłowiowe pięć minut dostała małżonka prezydenta.

Dorota Wellman nigdy nie przeprowadzi wywiadu z Agatą Dudą?

Z tego co powiedziała dziennikarka w rozmowie z Magdą Mołek Pierwsza Dama raczej nigdy nie pojawi się w wywiadzie na przeciwko Doroty Wellman. Gdy prowadząca rozmowę zagadnęła jakie pytanie Wellman zadałaby Agacie Dudzie. Początkowo krótko odpowiedź dziennikarka mogła być sporym zaskoczeniem. Dorota Wellman odpowiedziała: „żaden”.

Następnie dodała: „nie interesuje mnie, co ma do powiedzenia. Jeśli ktoś pełni w państwie taką funkcję, ma możliwość, żeby zrobić wiele dobrych rzeczy i nie wykorzystuje tej sytuacji, żeby zajmować się istotnymi sprawami kobiet, dzieci, rodzin, tylko prezentuje się w pięknych sukniach na dożynkach (…), to nie interesuje mnie, co ma do powiedzenia”.

Co więcej Wellman wypowiedziała się również pokrótce o innych pierwszych damach. Im również jednoznacznie zarzuca bierność zarówno w wypowiedziach, jak i w działaniach. Niemniej były pewne wyjątki – Wellman z uznaniem mówiła o działaniach Jolanty Kwaśniewskiej, a także pochwaliła odwagę Marii Kaczyńskiej.

źródło: kobieta.wp.pl

Zobacz również: