Daniel Obajtek

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z szalejących cen paliw. Już dawno benzyna czy olej napędowy przekroczyły na stacjach próg 6 złotych. Rząd ma jednak plan poprawy finansowej sytuacji Polaków. O wszystkim opowiedział prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. Ceny paliw mają spaść. O ile i od kiedy? Poznaliśmy szczegóły.

Obajtek o obniżce ceny paliw. Wiadomo kiedy można się jej spodziewać

Daniel Obajtek był gościem TVP Info. Swoją wypowiedź zaczął między innymi od słów, że Orlen zrobił wszystko, ażeby ceny paliw w Polsce były najniższe w Europie. „Jak potrafiliśmy to zrobić? Podjęliśmy parę odważnych decyzji. Rok temu kupiliśmy 19 mln praw do emisji za 23 euro. Dziś te prawa do emisji to jest 80 euro. Dzięki temu mamy najniższe ceny paliwa w Europie.” – gloryfikuje działania największego polskiego koncernu naftowego jego prezes.

Obajtek zauważa jednak, że ze względu na to, co dzieje się na światowych rynkach ropy, nie zdołało to pohamować drastycznych wzrostów ceny paliw. W związku z tym wraz z rządem wprowadzi specjalną strategię, która obniży ceny paliw. „Ale ja rozumiem, że Polacy chcieliby, żeby ceny paliwa były zdecydowanie niższe. W związku z tym drugie działania podjął pan premier, podjął rząd.” – mówił Daniel Obajtek w TVP Info.

Daniel Obajtek zapowiedział, że ceny paliw na stacjach Orlen od 20 grudnia spadną. O około 30 groszy na każdym litrze. Co z konkurencyjnymi stacjami paliw? Prezes PKN Orlen nie ma wątpliwości, że tam także zapłacimy za paliwo mniej. „Sądzę, że również konkurencja widząc, jak Orlen przełożył te ceny na stacje, również ceny przełoży i będzie duża obniżka.” – tłumaczy. „Jest zapowiedź, że o około 30 groszy ceny pójdą w dół proporcjonalnie w zależności od rodzaju paliwa.” – dodaje Obajtek.

źródło: dorzeczy.pl, Telewizja Polska, media

Zobacz również: