4 latek topił się
fotomontaż, policja.pl

Brakowało naprawdę niewiele, a doszłoby do niebywałej tragedii. 4-latek topił się w zalewie, podczas, kiedy jego ojciec… pijany siedział w barze. Policja i lokalne media zdradzają szokujące kulisy całej sprawy.

W ostatniej chwili uratowali topiącego się 4-latka. Ojciec był… pijany

Do szokujących rzeczy doszło nad zalewem Nakło-Chechło. W pewnym momencie ratownicy zauważyli tonącego 4-latka, który sam przebywał nad wodą. „”Okazało się, że 4-latek wszedł do wody w „strefie niebezpiecznej”, gdzie jest głęboko. Chłopiec zachłysnął się wodą i gdyby nie szybka pomoc ratowników, mogło dojść do tragedii.” – komentuje sprawę dla lokalnych mediów podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji. Na szczęście dzięki szybko przeprowadzonej akcji udało się go uratować.

Okazuje się, że chłopiec miał być pod opieką swojego 46-letniego ojca. Mężczyzna przybył nad zalew łącznie z trójką dzieci. Oprócz 4-latka był to 8-letni syn i 9-letnia córka. Problem w tym, że zamiast pilnować dzieci, sam przebywał w barze. Był pijany. Według informacji przekazanych przez lokalny portal Gwarek.com.pl, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatecznie czterolatka udało się uratować i trafił on do szpitala. Rokowania są dobre. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna tłumaczył się tym, że oddalił się z plaży, bo myślał, że skoro na niej pracują ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, to jego dzieci są pod kontrolą. Teraz sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty. „Mieszkaniec Rudy Śląskiej został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Został objęty policyjnym dozorem i grozi mu 5 lat więzienia. Ponadto sprawą zajmie się sąd rodzinny.” – donosi lokalny portal Gwarek.com.pl.

źródło: Gwarek.com.pl, media

Te wiadomości mogą Cię zainteresować:

  1. Kaczyński może świętować. Niespodziewany sojusznik na horyzoncie
  2. O nastolatku z Polski mówi cały świat. Okrzyknięty bohaterem po tym, co zrobił w trakcie powodzi w Niemczech
  3. Wyciekł tajny plan Donalda Tuska. W ten sposób chce odebrać władzę PiS

Zobacz również: