szczepionka

Niepokojące doniesienia że świata. Zwłaszcza w perspektywie, kiedy przy zakażeniach koronawirusem w Polsce coraz większą rolę odgrywa wariant delta oraz zbliża się czwarta fala pandemii. Chodzi o część zaszczepionych.

Przyjąłeś tą szczepionkę? Coraz mniej optymistyczne informacje

Kolejne źródło, tym razem „USA Today” potwierdza, że szczepionki firmy Johnson & Johnson wykazują wyraźnie mniejszą skuteczność przeciwko wariantowi delta, niż inne preparaty. Co to oznacza dla wielu zaszczepionych? Znamy szczegóły.

„Osoby, które otrzymały szczepionkę firmy Johnson&Johnson przeciwko COVID-19 mogą potrzebować drugiej dawki szczepionki, najlepiej preparatu firm Pfizer lub Moderna. Skuteczność J&J przeciwko wariantowi Delta koronawirusa SARS-CoV-2 może być bowiem niższa w porównaniu z preparatami z technologią mRNA.” – czytamy w portalu Interia, który powołuje się na rzeczone we wstępie amerykańskie źródło.

Póki co nie podano do wiadomości publicznej, ile wynosi skuteczność. Patrząc jednak na skuteczność preparatu AstraZeneca przeciwko wariantowi delta: 33% po jednej dawce i 60% po dwóch, na Johnson & Johnson, który według USA Today ma wyraźnie niższa skuteczność, można patrzeć z niepokojem.

Źródło: USA Today, Interia

  1. 4-latek topił się w wodzie. Niebywałe, co w tym czasie robił jego ojciec. Skrajna głupota
  2. Wiceminister Zdrowia mówi o obostrzeniach przy czwartej fali. „Wszystko będzie zależeć od liczby zaszczepionych”

Zobacz również: