nocna bójka
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

O tym, iż alkohol i broń to niezbyt dobre polączenie świadczy zdarzenie, do którego doszło w jednym z polskich miast. W wyniku strzelaniny śmierć na miejscu poniósł 45-letni mężczyzna. Oto szczegóły tragedii.

Pocisk trafił w klatkę piersiową mężczyzny

Dramat rozegrał się w nocy w Pabianicach, na osiedlu Bugaj. Przed jednym ze sklepów monopolowych zginął 45-letni mężczyzna. Pocisk trafił w klatkę piersiową ofiary, która poniosła śmierć na miejscu.

Zgłoszenie o strzelaninie wpłynęło do dyspozytora około północy. Według lokalnych dziennikarzy, dokonał go 36-letni kompan denata. Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji oraz ratownicy medyczni zauważyli rannego mężczyznę, który leżał przed sklepem. Natychmiast rozpoczęto reanimację. Niestety pomimo wysiłku pogotowia, postrzelony człowiek zmarł.

Co wydarzyło się przed sklepem? Kto strzelił do 45-latka? Wiele powinny wyjaśnić zeznania 36-letniego mężczyzny. Póki co, nie udało się go przesłuchać. Będzie można to zrobić dopiero, kiedy wytrzeźwieje.

Warto zaznaczyć, że lokalne media sugerują, iż to właśnie 36-latek strzelił do swojego kolegi. Rzekomo wyznał policjantom, że strzał „padł przypadkowo” podczas „zabawy pistoletem”. Poza tym, zdaniem dziennikarzy narzędzie zbrodni tj. broń czarnoprochowa ma należeć do 36-latka.

W tej chwili trwają czynności wyjaśniające. Zadaniem funkcjonariuszy będzie nie tylko ustalenie przebiegu tragedii, ale również zbadanie pistoletu. Specjaliści sprawdzą, czy broń była wcześniej przerabiana. Oprócz tego, policja zweryfikuje, czy pijany mężczyzna posiadał pozwolenie na taki rodzaj broni.

Jak widać, połączenie broni i alkoholu bywa zabójcze. Chwila głupoty może kosztować bardzo wiele, w tym życie drugiego człowieka.

Źrodło: Wirtualna Polska, Życie Pabianic

  1. Fatalna sytuacja finansowa polskiego muzyka. Trudno uwierzyć jak teraz żyje wielka gwiazda
  2. 900 plus nadchodzi wielkimi krokami. Jednak nie dla wszystkich
  3. Wypłata emerytur zagrożona. Emeryci mogą nie otrzymać swoich świadczeń

Zobacz również: