piosenkarz ma problemy finansowe

Znany polski wokalista znalazł się w nieciekawym położeniu. Gwiazda rodzimej sceny muzycznej ma problem z finansami. Biorąc pod uwagę klasę i dorobek artystyczny muzyka cała sytuacja wydaje się szokująca.

Piosenkarz żyje ze skromnej emerytury i oszczędności

Wydaje się, iż Jerzego Połomskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Wokalista był obecny na polskiej scenie muzycznej przez ponad 60 lat. Hity 88-latka nuciła i nuci cała Polska. Któż z nas nie zna bowiem takich szlagierów jak „Cała sala śpiewa z nami”, „Bo z dziewczynami” czy „Nie zapomnisz nigdy”.

Niestety sytuacja, w której znalazł się Jerzy Połomski nie jest tak komfortowa, jak powinna, zważywszy na to jak bogatym dorobkiem artystycznym może się poszczycić muzyk. Wokalista żyje z wyjątkowo niskiej emerytury. Według dziennikarzy jednego z tabloidów to niecałe 1600 złotych miesięcznie. Okazuje się, że środki te w całości idą na opłacenie domu opieki, w którym od niedawna przebywa 88-latek.

Co ciekawe, miesięczne świadczenie Jerzego Połomskiego nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów pobytu piosenkarza w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Na szczęście, wokalista ma na swoim koncie oszczędności dzięki którym może dopłacić brakującą kwotę. Niemniej jest to bulwersujące, iż szanowany artysta znalazł się w tak niekomfortowej sytuacji.

Oczywiście nie brakuje głosów, iż muzycy, czy aktorzy są sobie sami winni. Niezbyt wysokie emerytury są bowiem wynikiem wieloletniej pracy w oparciu o umowy cywilno-prawne czy umowy o prawa autorskie. Artyści nie odprowadzali składek w takiej samej wysokości jak etatowi pracownicy.

Warto wspomnieć, iż sam Jerzy Połomski odniósł się parę lat temu do tematu niskich świadczeń artystów. Trzeba jednak przyznać, iż jego słowa, w przeciwieństwie do innych przedstawicieli świata muzyki i filmu, są pełne pokory i zrozumienia. „Jak to możliwe, że są w naszym kraju osoby, które dostają na starość 350 miesięcznie? Serce się kraje. Ja i tak mam szczęście, bo dostaję 1500 zł” – wyznał wówczas wokalista.

Źródło: Super Express

  1. 900 plus nadchodzi wielkimi krokami. Jednak nie dla wszystkich
  2. Wypłata emerytur zagrożona. Emeryci mogą nie otrzymać swoich świadczeń
  3. Magda Gessler mocno przesadziła. Tym razem poszło o jagodzianki

Zobacz również: