Rosja

Niepokojące doniesienia napływają z Częstochowy. W poniedziałkowe popołudnie doszło tam do ogromnej eksplozji. Niestety, są zabici i ranni. Na miejscu cały czas pracują zastępy strażaków. Oto szczegóły tego dramatycznego wydarzenia.

Eksplodował samochód z niebezpiecznym gazem

W poniedziałkowe popołudnie około godziny 15:40 doszło potężnego wybuchu. Jak informują służby, przy ulicy Wrocławskiej w Częstochowie eksplodował samochód dostawczy. Wstępne ustalenia wskazują, iż doszło do eksplozji butli z gazem. Warto podkreślić, że butle zawierały wyjątkowo niebezpieczny gaz techniczny.

Niestety, przedstawiciel częstochowskiej Państwowej Straży Pożarnej, Kamil Dzwonnik przekazał, iż w wyniku eksplozji zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. W tej chwili trwa akcja ewakuacyjna. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej. „W promieniu 200 metrów prowadzona jest ewakuacja. Pobliski sklep, jak i domy rodzinne zostały ewakuowane. Mam informację, że ponad 40 osób z tych obiektów zostało ewakuowanych” – wyjaśnia Dzwonnik.

Z pewnością przed strażakami trudne zadanie. Cały czas istnieje bowiem niebezpieczeństwo ponownego wybuchu. „Trwa schładzanie pojazdu i butli, które jeszcze się w nim znajdują. Postępowanie wykazało, że w pojeździe prawdopodobnie jeszcze znajdują się butle z gazami technicznymi. Na razie nie da się podejść bezpiecznie do tego pojazdu. Dopiero po schłodzeniu tych butli będziemy mogli tam dojść” – tłumaczy przedstawiciel częstochowskiej PSP.

Dziennikarzom jednego z kanałów informacyjnych udało się porozmawiać ze świadkami tego tragicznego zdarzenia. Z ich relacji wynika, iż po potężnej eksplozji samochód dostawczy stanął w płomieniach. Części auta zostały rozrzucone po całej ulicy. Doszło nawet do tego, iż niektóre z nich spadły na inne pojazdy znajdujące się wówczas na ulicy Wrocławskiej. „Dojeżdżałem, pięć metrów byłem od nich, wstawiłem wsteczny i nagle wybuch i ogień, lusterko się pourywało, szyba się rozleciała „– opowiada jeden z bezpośrednich świadków wybuchu.

Źródło: TVN24, Wirtualna Polska

  1. Magda Gessler mocno przesadziła. Tym razem poszło o jagodzianki
  2. Ohydne odkrycie w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Mieszkańcy są w szoku. „Jak ona mogła?”
  3. Polskich emerytów czeka horror. Tak tragicznie nie było jeszcze nigdy

Zobacz również: