emeryt

Emeryci nie mają łatwego życia. Wiele mówi się o wyjątkowo niskich uposażeniach seniorów w Polsce. Tymczasem okazuje się, że będzie znacznie gorzej. Nie pomogą nawet coroczna waloryzacja oraz trzynasta emerytura.

Emeryci otrzymają wyjątkowo niskie świadczenia

Okazuje się, że sytuacja polskich seniorów maluje się w wyjątkowo ciemnych barwach. Jeśli ktoś myślał, iż aktualna wysokość emerytur jest niska, z pewnością będzie zszokowany tym, jak będą wyglądać uposażenia przyszłych emerytów. Co gorsza, dramatyczne doniesienia potwierdzają zarówno ekonomiści, jak i dane, które udostępnia ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych umożliwił osobom w wieku 35+ sprawdzenie wysokości ich przyszłej emerytury. Właśnie temu celowi służy specjalna platforma, którą znajdziemy na stronie instytucji. Warto podkreślić, iż przy szacowaniu wysokości świadczenia, bierze się pod uwagę przepracowany czas, zapłacone składki oraz aktualne zarobki przyszłych emerytów.

Wyliczona na powyższej podstawie wysokość uposażenia jest, krótko mówiąc, tragiczna. Okazuje się, iż osoby, które obecnie mają 35-40 lat otrzymają emeryturę w głodowej wysokości. Oznacza to, iż jako seniorzy będą musieli liczyć na hojność swoich dzieci i wnuków. W każdej innej sytuacji, aby przeżyć, będą zmuszeni żebrać.

Jeden z kolorowych dzienników przytacza przykłady prognozowanych niskich emerytur. „36-letni kucharz z Warszawy, mający 17 lat stażu pracy w gastronomii, w tym wiele czasu jako szef kuchni, otrzyma… 160 złotych emerytury!!! To nie żart, tylko efekt stworzonego w Polsce systemu pracy, gdzie w wielu branżach ludzie przez lata pracują na umowach śmieciowych. Także pracująca w stolicy 40-letnia doktorantka SGGW, która zarabia jako pracownik naukowy, po wszystkich latach nauki, pracy i wielu publikacjach otrzyma niecałe 600 złotych emerytury. Fryzjer z Łodzi z 10-letnim stażem pracy w zawodzie jako emeryt będzie z ZUS otrzymywał ok. 400 złotych” – donoszą dziennikarze poczytnego magazynu.

Jak widać, przyszłych polskich seniorów czeka prawdziwy emerytalny horror. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że osoby, będące emerytami w tej chwili są w dużo bardziej komfortowej sytuacji.

Źródło: ZUS, Super Express

  1. Izabela Trojanowska miała wypadek? Wszystko stało się podczas koncertu [WIDEO]
  2. Skandal po meczu Polska – Iran. Profil żony Bartosza Kurka zalany komentarzami pseudokibiców
  3. Ogromna awantura na stacji Orlen. Policjant powalił kobietę na ziemię

Zobacz również: