GIS ostrzeżenie

Na stronie GIS pojawiło się ostrzeżenie, które dotyczy popularnego i lubianego produktu. Sprawa jest na tyle poważna, iż służby sanitarne wycofały go ze sprzedaży, a także odradzają jego spożywanie. Jeśli ktoś jednak zdążył zakupić skażoną żywność, nie powinien jej jeść.

GIS informuje o wykryciu szkodliwej substancji

Nie od dziś wiadomo, że ryby to cenne źródło białka, witamin i składników mineralnych. Ryby dostarczają do organizmu pierwiastki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, czyli potas, fosfor i magnez. Oprócz tego, mięso ryb zawiera dużą ilość kwasów omega-3.

Okazuje się jednak, że na sklepowe półki trafiły ryby, które niekoniecznie mają pozytywny wpływ na zdrowie ludzi. Chodzi o popularne i często kupowane konserwy rybne marki King Oscar. Jak podaje GIS, zanieczyszczone zostało kilkanaście rodzajów konserw: filety z makreli w sosie pomidorowym, filety z makreli w sosie curry, filety śledziowe w sosie pomidorowym z papryką, filety śledziowe w sosie pomidorowym, szprot w sosie pomidorowym oraz śledź w sosie pomidorowym.

Co takiego wykryto w konserwach rybnych? „Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę THAI UNION POLAND sp. z o.o., 84-250 Gniewino, Strzebielinko 22 wycofaniu wyprodukowanych przez nią wyrobów rybnych ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu” – czytamy w oficjalnym komunikacie GIS. W tym miejscu warto dodać, iż tlenek etylenu to substancja szkodliwa dla zdrowia. Z tego powodu stosowanie jej w żywności jest w Unii Europejskiej jest zakazana.

Reasumując, podjęto decyzję o wycofaniu partii skażonych konserw rybnych. GIS stanowczo odradza spożywanie tego produktu. Szczegółowe informacje, w tym numery partii zanieczyszczonych konserw, można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: GIS

  1. Podpalił własną rodzinę. Kulisy zbrodni porażają
  2. Tragiczny finał zabawy z bronią. Strzały padły pod sklepem
  3. Fatalna sytuacja finansowa polskiego muzyka. Trudno uwierzyć jak teraz żyje wielka gwiazda

Zobacz również: