Szymon Hołownia i Borys Budka
Youtube

Borys Budka i Szymon Hołownia zorganizowali wspólną konferencję. Była chęć współpracy, były żarty, ale w pewnym momencie Hołownia dość ostro zripostował Budkę. W ten sposób, że były już przewodniczący Platformy Obywatelskiej musiał zbierać szczękę z podłogi. I to wszystko przy kamerach. Mamy nagranie.

Szymon Hołownia zakpił z Borysa Budki

Nic nie wskazywało na to, że podczas wspólnej konferencji prasowej Borysa Budki i Szymona Hołowni dojdzie do takich uszczypliwości. W pewnym momencie Budka zwrócił się do Hołowni hasłem „Także powiem przewodniczącemu Tuskowi, że pierwsze zadanie wykonane”. Zapewne chodziło o to, że udało się skłonić Hołownię do dialogu, co ma być wstępem do koalicji. „A to on Cię wysłał? (…) Czyli chytry jest tak jak mówią, tak?” – odparł zdziwiony Szymon Hołownia. „Nie, otwarty na współpracę.” – odparł Borys Budka.

Po chwili sytuacja się jednak nieco zaogniła. „Zmienimy status. Będzie jeszcze miejsce. Sami wiceprzewodniczący. Dlatego zapraszam do nas.” – zachęcał Hołownię przy kamerach Borys Budka. Szymon Hołownia zareagował niezwykle zwinnie.

„Słyszeliście korupcyjną propozycję? Zaproponował mi funkcję wiceprzewodniczącego Koalicji Obywatelskiej.” – zwrócił się Hołownia do obecnych wokół dziennikarzy. Wszystko możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Część osób jest zdziwiona takim dialogiem. Niektórzy doszukują się w nim żartu, a niektórzy wręcz uszczypliwości czy chęci dopieczenia przez Hołownię Borysowi Budce. Są też tacy zwolennicy obu polityków, którzy mają im za złe wspólną konferencję. Wszak, Szymon Hołownia miał tworzyć w polskiej polityce nową jakość. Tymczasem wydaje się, że jest coraz bliżej formalnego zbratania się z Platformą Obywatelską, czym może naprawdę zawieść wielu swoich dotychczasowych wyborców.

źródło: TVP Info, media, inf. własna

Wiadomości na czasie:

  1. Niedzielski potwierdza. Będą kolejne gratyfikacje i zmiany w systemie szczepień
  2. Policja wydaje pilny komunikat. Chodzi o poszukiwanego Jacka Jaworka
  3. 4-latek topił się w wodzie. Niebywałe, co w tym czasie robił jego ojciec. Skrajna głupota

Zobacz również: