Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II nie może być zadowolona z wydarzeń ostatnich dni. Właśnie wyszło na jaw, iż Książę Harry i Meghan Markle mają sprzymierzeńca w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Czyżby u Windsorów szykował się rozłam?

Królowa Elżbieta II pragnie uniknąć rozłamu w rodzinie

Nie jest tajemnicą, iż brytyjskiej monarchini bardzo zależy na tym, aby jej familia była postrzegana jako jednomyślna, zgodna rodzina. Jednak coraz trudniej utrzymać ten nieskazitelny wizerunek. Królowa Elżbieta II robi co może, ale niektórzy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej i tak niszczą reputację royalsów.

Patrząc na historię Windsorów „czarnych owiec” w rodzinie było całkiem sporo. Wiele lat temu byli to Księżna Diana oraz Książę Karol. Natomiast obecnie najwięcej szkody nieskazitelnemu wizerunkowi brytyjskiej monarchii przynoszą Książę Andrzej oraz Harry z Meghan Markle. Królowa Elżbieta II ma więc nad czym się głowić.

Co ciekawe, zarówno z zamieszanym w aferę pedofilską Andrzejem, jak i z Sussexami blisko związana jest osoba, która swoją ostatnią wypowiedzią medialną mogła wywołać palpitacje serca u monarchini. Mowa o byłej synowej Elżbiety II tj. Sarze Ferguson.

Sarah Ferguson wypowiedziała się w ciepłych słowach o Harrym i Meghan

Przypomnijmy, iż Sarah Ferguson była blisko 10 lat żoną Księcia Andrzeja. Para doczekała się dwóch córek – Beatrycze i Eugenii. Trzeba przyznać, iż Księżna Yorku sprawiała problemy Królowej Elżbiecie II zarówno w trakcie małżeństwa z młodszym synem monarchini, jak i po zakończeniu tego związku.

Okazuje się, że nawet po latach Sarah Ferguson może powiedzieć coś, co może zdenerwować Elżbietę II. Jakiś czas temu publicznie użalała się, iż nie otrzymała zaproszenia na ślub Williama i Kate. Jej zdaniem, brytyjska rodzina królewska uznała, iż jest niegodna, aby uczestniczyć w tym podniosłym wydarzeniu.

Teraz pojawiła się kolejna wypowiedź Księżnej Yorku. Tym razem, Ferguson odpowiedziała na pytania dziennikarza „The Telegraph”. Sarah odniosła się do działań podejmowanych przez Meghan i Harry’ego, zwłaszcza do głośnego wywiadu udzielonego Oprah Winfrey. „Jestem wielką fanką wszystkiego, co robi Oprah. A co do Harry’ego i Meghan, mogę tylko życzyć im, by byli tak bardzo szczęśliwi” – powiedziała była synowa brytyjskiej królowej.

Niewątpliwie Księżna Yorku udzieliła wsparcia Sussexom. Tym samym, Królowa Elżbieta II ma kolejny problem. Wygląda bowiem na to, iż w brytyjskiej rodzinie królewskiej coraz wyraźniej rysują się podziały.

Źródło: Twitter, Super Express

  1. Horror w stolicy. Zadał trzy ciosy w brzuch. Potem wrócił do mieszkania, jak gdyby nic się nie stało
  2. Dariusz Szpakowski odpowiedział hejterom. Te słowa wielu zamkną usta
  3. O takich bohaterach słyszy się rzadko. Strażak uratował życie psa! [WIDEO]

Zobacz również: