śmierć w akademiku
zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Tragedia rodzinna wydarzyła się w Małopolsce, a konkretnie rzecz ujmując, w powiecie myślenickim. To właśnie tam, według wstępnych ustaleń, 14-latka śmiertelnie dźgnęła nożem swoją babcię.

Nie żyje 69 letnia kobieta. 14-latka dźgnęła ją nożem

Straszliwa wiadomość obiegła całą Polskę. W miejscowości Wiśniowa w Małopolsce, nastolatka miała śmiertelnie ugodzić nożem swoją babcię. Śledczy ustalają teraz szczegóły zajścia. Kluczowe pytanie brzmi, czy ugodzenie nożem było celowym działaniem czy doszło do wypadku.

„Ustalamy, czy do ugodzenia doszło w wyniku wypadku czy celowego działania wnuczki.” – przekazał stacji Polsat News, Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która oprócz prokuratury zajmuje się tą rodzinną tragedią.

Do dramatu doszło w piątek w okolicach południa. I choć na miejsce szybko został wezwany zespół ratownictwa medycznego, to życia 69-letniej kobiety nie udało się uratować. „Miała ona jedną ranę kłutą, zadaną prawdopodobnie nożem. Mogła to zrobić 14-letnia wnuczka przebywająca z nią w domu.” – wyjaśnia rzeczony wyżej policjant.

Policja informuje także, że jak na razie, nie doszło do zatrzymania nastolatki. 14-latka otrzymała stosowną pomoc psychologiczno-psychiatryczną. Śledztwo koncentruje się także na wywiadzie społecznym. Mundurowi przesłuchują domowników, sąsiadów oraz osoby, które mogły być potencjalnymi świadkami tragedii, w której życie straciła 69-latka.

Do sprawy z całą pewnością jeszcze będziemy wracać. Będziemy informować Was o każdych postępach w prokuratorskim i policyjnym śledztwie.

źródło: Polsat News

Zobacz również: