Książę Karol

Wygląda na to, że Windsorów czekają ogromne zmiany. Książę Karol ma zamiar zrewolucjonizować zasady panujące od dziesięcioleci w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Media już teraz mówią o końcu monarchii jaką znamy.

Książę Karol ma jasno sprecyzowane cele

Z pewnością niejeden członek brytyjskiej rodziny królewskiej zaniepokoił się usłyszawszy o planach następcy tronu. Książę Karol zamierza bowiem istotnie zmodyfikować zasady panujące do tej pory na dworze królewskim.

Sensacyjne doniesienia pojawiły się w „Daily Mail”. Dziennik, powołując się na anonimowego informatora z kręgu brytyjskiej rodziny królewskiej, twierdzi, że Książę Karol po objęciu tronu zamierza wprowadzić swoje porządki. „Karol nigdy nie robił tajemnicy z faktu, że chce odchudzonej rodziny królewskiej, kiedy zostanie królem” – podaje gazeta.

Co konkretnie planuje syn Królowej Elżbiety II? Po pierwsze, Książę Karol dąży do zredukowania kosztów utrzymania brytyjskiej rodziny królewskiej. Z tego powodu, zamierza znacznie zmniejszyć liczbę członków familii Windsorów. Dzięki temu, następca tronu pragnie obniżyć wydatki monarchii m.in. na ochronę policyjną. „Zdaje sobie sprawę, że społeczeństwo nie chce opłacać wielkiej rodziny królewskiej, która zaraz sprawi, że zarwie się balkon w Pałacu Buckingham” – twierdzą dziennikarze „The Sun”. Według Księcia Walii tytuły powinny przysługiwać tylko tym, którzy wykonują kluczowe obowiązki względem tronu i są w najbliższym otoczeniu króla.

Po drugie, Książę Karol chce odebrać niektórym royalsom tytuły książęce. Chodzi o dzieci Księcia Harry’ego i Meghan Markle oraz o młodszego brata następcy tronu. Zgodnie z tradycją, potomkowie monarchy otrzymywali tytuły książęce zaraz po urodzeniu. Teraz ma się to zmienić. Z kolei skompromitowany licznymi skandalami Książę Andrzej ma stracić nie tylko tytuł, ale i ochronę policyjną.

Na koniec warto wspomnieć o planach syna królowej dotyczących królewskich  nieruchomości. Książę Karol zamierza udostępniać rezydencje dla turystów przez cały rok, również wtedy, gdy będzie w nich przebywał monarcha. 72-latek chce także otworzyć dla zwiedzających Pałac Buckingham, Zamek w Windsorze, Clarence House, Sandringham oraz Balmoral.

Źródło: Fakt

  1. Zmarł Franciszek Pazdan. „Nie umiemy znaleźć właściwych słów”
  2. Nie żyje 9 dzieci. „Nigdy w swoim życiu nie widziałem takiej tragedii”
  3. Strzelanina w polskim mieście. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Trwa obława

Zobacz również: