Donald Tusk o rządzie PiS
Donald Tusk

Trybunał Konstytucyjny opublikował dziś pisemne uzasadnienie wyroku z dn. 22 października 2020 roku, w którym to stwierdził niekonstytucyjność przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Uzasadnienie spotkało się z kolejnymi protestami kobiet pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Głos zabrał również Donald Tusk.

Tusk komentuje uzasadnienie wyroku i uderza w PiS

Tego można było się spodziewać. Donald Tusk wykorzystuje każdą okazję, by komentować bieżące wydarzenia w Polsce, a jeszcze lepiej, kiedy może przy tym uderzyć w rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tak jest i tym razem.

Był przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego. „Z opublikowanego w środę przez TK uzasadnienia wynika m.in., że prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu nie jest wystarczające dla dopuszczalności pozbawienia życia człowieka w okresie prenatalnym, a samo wskazanie na potencjalne obciążenie dziecka wadami ma „charakter eugeniczny” – czytamy komentarz portalu Interia do uzasadnienia TK. Co takiego z kolei napisał Donald Tusk?

„Im nie chodzi o ochronę życia. To przecież pod ich rządami coraz więcej Polaków umiera i coraz mniej się rodzi. Życie to polskie kobiety. Obrona ich praw i godności przed cynicznym fanatyzmem władzy to nasze być albo nie być.” – skomentował ostro Tusk.

źródło: Interia, PAP, Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czekasz na kuriera lub Pocztę Polską? Niechcący możesz narobić sobie dużych kłopotów!
  2. Skandal wokół szpitala. Kompletnie pijany lekarz dyżurował na SOR. Niebywałe, co stało się kilka dni później
  3. Naukowcy biją na alarm. Nieoczekiwane powikłania po koronawirusie. Nikt o tym nie mówi

Zobacz również: