TVP

Jacek Kurski może być zadowolony. Wiadomo już, że TVP w następnych latach otrzyma z budżetu państwa kolejne miliardy złotych, ale politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą pójść o krok dalej. Padła już nie tylko propozycja, ale nawet i projekt budżetu na przyszły rok, w którym zapisane mają być 2 miliardy złotych dla Telewizji Publicznej i Polskiego Radia. To jeszcze nie koniec, bowiem przez najbliższe lata, media publiczne otrzymają łącznie… uwaga… 10 miliardów złotych.

Rząd odkręcił kurek z pieniędzmi dla TVP

Tak śmiało można powiedzieć. Szokująca była już ustawa, którą podpisał Andrzej Duda w tym roku. Zagwarantowała ona, że TVP i Polskie Radio otrzymają rocznie finansowanie nie niższe niż 1,95 miliarda złotych rocznie. Ustawa przewiduje finansowanie na lata 2021-2024, a więc jak łatwo policzyć, media publiczne otrzymają łącznie co najmniej 10 miliardów złotych. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w zamian za podpis pod ustawą miał zażądać odejścia Jacka Kurskiego. To się faktycznie stało, ale po kilku chwilach rozłąki, były polityk PiS znów wrócił za ster Telewizji Publicznej. 

Teraz wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość chce jeszcze bardziej zadbać o finanse TVP. Bowiem zagwarantowane ustawą pieniądze mają zostać wpisane także do budżetu państwa na przyszły rok.

Taki pomysł z własnej inicjatywy forsuje poseł Henryk Kowalczyk. 2 miliardy złotych dla TVP na rok 2021 mają zostać wpisane do budżetu państwa. O tym, czy poprawka przejdzie, zadecyduje Sejm, ale większość Zjednoczonej Prawicy raczej nie daje przeciwnikom tego pomysłu, nadziei na jej odrzucenie.

Jak zauważa Janusz Cichoń z Koalicji Obywatelskiej pomysł ten jest grubo przestrzelony. Zdaniem posła największej partii opozycyjnej, Henryka Kowalczyka nie rusza brak pieniędzy w służbie zdrowia, skoro zgłasza poprawki do budżetu, gwarantujące grube miliardy złotych dla TVP.

źródło: Donald

  1. Czarnek prezentuje kolejny pomysł w sprawie szkół. Uczniowie poznali ostateczną datę
  2. Zwrot akcji w sprawie śmierci aktora „Klanu”. Ktoś trzeci maczał w tym palce?
  3. Zygmunt Chajzer trafił do szpitala. Jego syn prosi wszystkich o wsparcie i zamieszcza poruszający apel
  4. To koniec „Zniewolonej”. Pojawiło się oświadczenie, które wstrząśnie fanami serialu
  5. Ciemna strona Maryli Rodowicz ujrzała światło dzienne po kilkudziesięciu latach

Zobacz również: