Marcin Bielecki PAP

Policja wielokrotnie organizowała różne kampanie społeczne. Część z nich miała na celu uświadomić, jak ważne jest bezpieczeństwo i rozwaga w ruchu drogowym. Tym razem mundurowi, a konkretnie Andrzej Borowiak, Rzecznik Prasowy Policji w Poznaniu opublikował dwa zdjęcia tego samego chłopca. Dają do myślenia. Wnioski nasuwają się same.

Policja publikuje dwa zdjęcia tego samego chłopca, różnica jest olbrzymia

Andrzej Borowiak jest niezwykle aktywny na Twitterze. Rzecznik poznańskiej policji często chwali się skutecznymi akcjami mundurowych czy zamieszcza ważne informacje. Tym razem jego post daje do myślenia. Jeden z policjantów postanowił na własną rękę zorganizować swojego rodzaju kampanię społeczną,  która ma wzbudzić wśród kierowców jeszcze większą rozwagę na przejściach dla pieszych. Zdjęcia podał dalej Borowiak.

Widzimy na nich tego samego chłopca na tym samym, nieoświetlonym przejściu dla pieszych. Chłopiec ubrany jest na czarno. Na jednym zdjęciu ma kamizelkę – przez co jest widoczny dla kierowców. Na drugim jednak kamizelki już brakuje i sylwetka chłopca zlała się z otaczającym przejście dla pieszych drzewem. Między wierszami można przeczytać, że to apel dla kierowców, by uważali na przejściach dla pieszych, zwalniali przed nimi i zachowali szczególną ostrożność, bo takich sytuacji jak ta zdarza się sporo.

ZOBACZ TAKŻE: W ZUS już tego nie ukrywają, sytuacja finansowa jest zła. Będzie jeszcze gorzej

Zdjęcia już obiegły Internet. Publikujemy je także my, aby dotarły do jak najszerszej grupy odbiorców. Wypadki na przejściach dla pieszych, a szczególności te, w których piesi ponoszą śmierć wciąż są niestety na porządku dziennym. Rokrocznie na przejściach dla pieszych ginie około 200 osób.

Internauci poparli akcję, którą zapoczątkowali poznańscy policjanci. Choć część z nich otwarcie przyznaje, że stan wielu przejść dla pieszych, a szczególnie oświetlenia ich, pozostawia wiele do życzenia. „Oprócz kamizelki trzeba zwrócić uwagę na fatalne oświetlenie przejścia dla pieszych… Niestety taki stan oświetlenia spotyka się zbyt często…” – czytamy w jednym z komentarzy. „Wszystkie przejścia dla pieszych powinny otrzymać dodatkowe oświetlenie. Montaż tego powinien się zacząć od najniebezpieczniejszych miejsc, jak na przedstawionym zdjęciu.” – dodaje kolejny z internautów.

źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE: Prof. Simon przekazał niepokojące wieści dot. koronawirusa. Będzie jeszcze gorzej? Znamy datę

Zobacz również: