Greta Thunberg z pewnością zabłysnęła wśród internautów tym postem. Świadczy o tym chociażby ilość komentarzy, która uzbierała się pod wpisem młodej aktywistki w ciągu kilku dni. Donald Trump nie odniósł się do tego posta, może dlatego też, że nie do końca miał taką możliwość.

Greta Thunberg co prawda zniknęła ostatnio z nagłówków światowych mediów, lecz wcale nie zniknęła z sieci. Wprost przeciwnie, wciąż regularnie dodaje swoje treści chociażby na Twitterze, gdzie zgromadziła już do tej pory 4,6 milionów obserwatorów.

Z  kolei nie można tego powiedzieć o Donaldzie Trumpie. Sam fakt, że już jakiś czas temu stracił swoje konto na Twitterze zrobił ogromne wrażenie na jego zwolennikach, a ucieszyło przeciwników. Jeszcze przed zaprzysiężeniem jego następcy bardzo mocno udzielał się za pośrednictwem mediów mainstreamowych. Tymczasem teraz, kiedy Joe Biden jest już oficjalnie 46. prezydentem USA, o Trumpie nieco ucichło.

[irp]

Greta Thunberg odpowiedziała na „zaczepkę”

O Trumpie ucichło w głównych mediach, na świeczniku jest teraz Biden i jego pierwsze dni urzędowania. Trump jednak nie zniknął z języków internautów. Do tej pory w sieci krążą dyskusje na jego temat. Jedna z nich wciąż dotyczy niedawnej odpowiedzi Grety Thunberg za „zaczepkę” byłego prezydenta, która pojawiła się już dość dawno.

Mowa tu o wpisie Donalda Trumpa, kiedy to odniósł się on do jednej z jej wypowiedzi w mediach. Napisał wówczas: He seems like a very happy young girl looking forward to a bright and wonderfull future. So nice to see! Trump pisał to nieco z przekąsem, co nie umknęło uwadze Thunberg.

[irp]

Tym samym Greta szybko znalazła odpowiedni moment, żeby odgryźć Trumpowie. W dzień, kiedy Donald Trump opuszczał Biały Dom tuż przed zaprzysiężeniem Bidena, u Thunberg pojawił się ciekawy wpis. Nastolatka napisała to samo, co były prezydent zwracając się do niego.

He seems like a very happy old man looking forward to a bright and wonderful future. So nice to see!

[irp]

Komentarzy pod wpisem uzbierało się aż ponad 148 tysięcy odpowiedzi oraz niemal 26 tysięcy udostępnień. Znalazły się tam wypowiedzi zarówno przeciwników Trumpa, jak i sceptyków jego działań. Jednymi z najpopularniejszych takich odpowiedzi z obu stron barykady przyciągnęły naszą uwagę.

W jednym pojawiło się nawiązanie do bardzo popularnej powieści autorstwa George’a R.R. Martina. Gdzie przerobiono zdjęcie Grety oraz Bidena.

W kolejnym natomiast pojawiło się stwierdzenie świadczące o uznaniu dla sprytu szwedzkiej aktwistki.

[irp]

Zobacz również: