Greta Thunberg z pewnością zabłysnęła wśród internautów tym postem. Świadczy o tym chociażby ilość komentarzy, która uzbierała się pod wpisem młodej aktywistki w ciągu kilku dni. Donald Trump nie odniósł się do tego posta, może dlatego też, że nie do końca miał taką możliwość.

Greta Thunberg co prawda zniknęła ostatnio z nagłówków światowych mediów, lecz wcale nie zniknęła z sieci. Wprost przeciwnie, wciąż regularnie dodaje swoje treści chociażby na Twitterze, gdzie zgromadziła już do tej pory 4,6 milionów obserwatorów.

Z  kolei nie można tego powiedzieć o Donaldzie Trumpie. Sam fakt, że już jakiś czas temu stracił swoje konto na Twitterze zrobił ogromne wrażenie na jego zwolennikach, a ucieszyło przeciwników. Jeszcze przed zaprzysiężeniem jego następcy bardzo mocno udzielał się za pośrednictwem mediów mainstreamowych. Tymczasem teraz, kiedy Joe Biden jest już oficjalnie 46. prezydentem USA, o Trumpie nieco ucichło.

ZOBACZ!  Dramatyczne chwile w żłobku. Mężczyzna zaatakował dzieci i opiekunki maczetą

Greta Thunberg odpowiedziała na „zaczepkę”

O Trumpie ucichło w głównych mediach, na świeczniku jest teraz Biden i jego pierwsze dni urzędowania. Trump jednak nie zniknął z języków internautów. Do tej pory w sieci krążą dyskusje na jego temat. Jedna z nich wciąż dotyczy niedawnej odpowiedzi Grety Thunberg za „zaczepkę” byłego prezydenta, która pojawiła się już dość dawno.

Mowa tu o wpisie Donalda Trumpa, kiedy to odniósł się on do jednej z jej wypowiedzi w mediach. Napisał wówczas: He seems like a very happy young girl looking forward to a bright and wonderfull future. So nice to see! Trump pisał to nieco z przekąsem, co nie umknęło uwadze Thunberg.

ZOBACZ!  Chiny: koszmarny widok w jednej z podstawówek. Chłopiec trafił do szpitala

Tym samym Greta szybko znalazła odpowiedni moment, żeby odgryźć Trumpowie. W dzień, kiedy Donald Trump opuszczał Biały Dom tuż przed zaprzysiężeniem Bidena, u Thunberg pojawił się ciekawy wpis. Nastolatka napisała to samo, co były prezydent zwracając się do niego.

He seems like a very happy old man looking forward to a bright and wonderful future. So nice to see!

ZOBACZ!  W sieci wrze po emisji programu Kuby Wojewódzkiego. Wymowny komentarz dziennikarza

Komentarzy pod wpisem uzbierało się aż ponad 148 tysięcy odpowiedzi oraz niemal 26 tysięcy udostępnień. Znalazły się tam wypowiedzi zarówno przeciwników Trumpa, jak i sceptyków jego działań. Jednymi z najpopularniejszych takich odpowiedzi z obu stron barykady przyciągnęły naszą uwagę.

W jednym pojawiło się nawiązanie do bardzo popularnej powieści autorstwa George’a R.R. Martina. Gdzie przerobiono zdjęcie Grety oraz Bidena.

W kolejnym natomiast pojawiło się stwierdzenie świadczące o uznaniu dla sprytu szwedzkiej aktwistki.

ZOBACZ!  Stało się. Fragmenty rakiety uderzyły w Ziemię. Już wiadomo, gdzie dokładnie