pogoda

„Pogoda oszalała” – nasuwa się na myśl nagłówek artykułu WP.pl.Jak długo tak jeszcze „poszaleje”? Synoptycy odpowiadają. Mowa nawet o 20 stopniach – w cieniu!

W niektórych regionach Polki temperatura sięgnie nawet 20 stopni w cieniu. Już teraz – a w zasadzie od kilku dni – pogada nas naprawdę dopieszcza. Powiew wiosny niestety ma nam ochłodzić już rozgrzane nastroje kolejna fala mrozów.

Zarówno dziś jak i jutro pozostają najcieplejszymi dniami tego tygodnia. Czwartek jednak będzie jeszcze cieplejszy niż środa. Szczególnie ciepło w najbliższych dniach będzie na zachodzie i południu Polski. Temperatura będzie oscylować wokół 12-14 stopni C. W niektórych miejscach może jednak do 20 stopni C w cieniu. Jak podał portal fanipogody.pl takie temperatury to wyżej niż średnia tego samego okresu w latach 1979-2010.

[irp]

Centrum kraju chociaż zobaczy mniej na termometrach niż pozostałe regiony również będą się cieszyć słoneczną pogodą i najgorszą temperaturą, bowiem 13-15 stopni C. Najchłodniej będzie na północy oraz w schodzie – tam można się spodziewać od 8 do 10 stopni.

Dodajmy jednak, że w całym kraju nie zapowiada się na opady. Słoneczna pogoda to również plus. Co nie zmienia fakt, iż wielu miastach Polski wciąż leży jeszcze nie stopniały śnieg. Chmur czy mgieł mogą się jedynie spodziewać mieszkańcy wschodnich miejscowości.

Takim stanem rzeczy będziemy się cieszyć do piątku. To bowiem przedostatni dzień tygodniu pokaże co zobaczymy w weekend. Synoptycy zapowiadają spore ochłodzenie, a także opady.

[irp]

Pogoda wariuje i bije rekordy

Jak donosi portal Wirtualna Polska w tym tygodniu padł rekord temperatur. Odnotowano go już w poniedziałek na Śnieżce i na Kasprowym Wierchu. Wcześniejsze rekordy zostały ustanowione 2002, a wcześniej w 1989 roku.

„Pobity został rekord maksymalnej temperatury dla lutego o 3,4 st. C na Śnieżce i o 2,1 st. C na Kasprowym Wierchu” – informował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

[irp]

Zobacz również: