Na TVP Info ukazał się artykuł zatytułowany następująco: „Kłamstwo posłów PO o prezydenckiej kolumnie. Andrzej Duda nie jechał kilkoma limuzynami”. Dziennikarze portalu Telewizji Polskiej poruszyli temat nagrania opublikowanego przez jednego z polityków Platformy.

Bardzo niekorzystne świtało rzuca na prezydenta Dudę ostatnia „afera” w związku z jego wyjazdem na narty. Sieć obiegło nagranie, w którym Andrzej Duda, a właściwie kierowcy jego kolumny sprytnie omijają korek na wyjeździe z Wisły korzystając z tzw. korytarza życia. W związku z czym pozostali kierowcy musieli czekać aż kolumna przejedzie, aby ruszyć w dalszą trasę [CZYTAJ WIĘCEJ]. Na ten temat wypowiedział się doradca prezydenta Zybertowicz, jednak trzeba go było pociągnąć za język [O TYM PISALIŚMY].

Po tym jak na powyższy temat ucichło, na nowo zrodził się kolejny – jeszcze głośniejszy – temat. A to za sprawą tego, iż dyskusję wszczęło PO, zaś rządowe media nie pozostały dłużne. Tym razem poszło o nagranie opublikowane przez polityka Platformy Obywatelskiej. Na półminutowym filmie widać jadącą kolumnę rządową – kilka limuzyn, wóz policyjny, a nawet karetkę. Z opisu filmu jednoznacznie wynika, iż w kolumnie znajdował się prezydent Andrzej Duda.

[irp]

Na nagraniu jest kolumna prezydencka?

Polityk Paweł Olszewski z PO opublikował niedawno w mediach społecznościowych nagranie – jak napisał – jadącej kolumny prezydenckiej. Nagranie okazało się być – według doniesień TVP – niewiarygodne.

„Dowodem na tezy posłów PO było jedno niezweryfikowane nagranie z Tik Toka” – stwierdza cierpko TVP.

„Z informacji portalu tvp.info, potwierdzonej w kilku źródłach, wynika, że w pokazanej na nagraniu kolumnie nie podróżował Andrzej Duda, tylko premierzy grupy V4″ – czytamy w dzisiejszym artykule TVP Info w dziale zatytułowanym „Raport: demaskujemy fake newsy”.

[irp]

Zobacz również: