Martyna Wojciechowska żegna Aleksandra Dobę. Post cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Obszerny opis pod kilkoma zdjęciami opublikowanymi na Instagramie zebrał mnóstwo komentarzy.

„Piękna śmierć (o ile można tak o śmierci powiedzieć). Zmarł na dachu Afryki, w pięknym miejscu, spełniając swoje marzenie 🖤 Był, jest i będzie inspiracją dla wielu” – czytamy w jednym z najpopularniejszych komentarzy.

Aleksander Doba zmarł 22 lutego 2021 roku w wieku 74 lat [CZYTAJ WIĘCEJ]. Zmarł podczas jednej ze swoich podróży. Słynny kajakarz zdobył niedawno najwyższy szczyt Afryki, o czym wspomina właśnie Martyna Wojciechowska. Ale nie tylko.

Martyna Wojciechowska z kolei znana jest z obszernych wpisów w mediach społecznościowych, które spokojnie mogą być traktowane jako teksty dziennikarskie. Zobaczcie co pojawiło się u niej wczoraj.

[irp]

Martyna Wojciechowska wspomina Aleksandra Dobę

Martyna Wojciechowska umieściła jeden z takich postów na swoim Instagramie. Poświęciła go właśnie Aleksandrowi Dobie. Wymieniła wszystkie najważniejsze jego osiągnięcie, nie szczędząc ciepłych słów. „Dusza absolutnie szalona i szaleńczo zakochana w świecie. Dla Niego niemożliwe nie istniało!” – wspominała.

„Odszedł niedługo po zdobyciu Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki (5.895 m), czyli tuż po realizacji swojego kolejnego wielkiego marzenia” – rozpoczęła podróżniczka.

„Jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) w 2011 roku wyłącznie dzięki sile swoich mięśni.  2 lata później, w 2013 roku, wrócił na Atlantyk, żeby przepłynąć go w jego najszerszym miejscu. Wystartował w Lizbonie. Zakończył na Florydzie.
W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów! Nikt wcześniej samotnie, o sile tylko własnych mięśni, nie pokonał takiej odległości! W 2015 roku za swoje wyczyny został wybrany PODRÓŻNIKIEM ROKU w międzynarodowym głosowaniu NATIONAL GEOGRAPHIC. Otrzymał także nagrodę TRAVELER za Wyczyn Roku, którą miałam zaszczyt Olkowi wręczyć”.

„Wiecznie uśmiechnięty, wiecznie spragniony nowej przygody, nowego kawałka świata do zobaczenia… ”

„Czym jest dla mnie starość? Widzę ją, jak obserwuję ludzi, którzy chodzą o lasce, i kiedy słyszę, że są obłożnie chorzy. Ale myślę, że starość u ludzi jest mentalna. Rozmawiałem z o wiele młodszymi ode mnie, którzy mówili jak staruszkowie” – cytowała Dobę Wojciechowska.

„Olek, będzie Cię tu nam bardzo brakowało🖤” – zakończyła Wojciechowska.

[irp]

Zobacz również: