Nie żyje Aleksander Doba. Znany i ceniony na całym świecie podróżnik. Był pierwszym człowiekiem, który w pojedynkę przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Zmarł, robiąc to co kocha. O wszystkim poinformowała jego rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Aleksander Doba nie żyje

Dzisiaj wczesnym popołudniem na profilu społecznościowym Aleksandra Doby przeczytaliśmy smutną informację o jego śmierci. Zmarł w wieku 74 lat, robiąc to, co naprawdę kochał.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro spełniając swoje marzenia.” – czytamy. Wpis podpisano: Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki.

Aleksander Doba był niezwykłym człowiekiem. Jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Uwielbiał podróżować i osiągać rzeczy, które wydawały się wręcz niemożliwe. „Wśród wyczynów Doby, poza pokonaniem Atlantyku kajakiem w 2011 roku, jest również opłynięcie tym samym typem łodzi Morza Bałtyckiego oraz jeziora Bajkał. Również jako pierwszy opłynął polskie wybrzeże od Polic do Elbląga oraz nasz kraj „po przekątnej”: z Przemyśla do Świnoujścia.” – wspomina Aleksandra Dobę Polsat News.

W 2015 roku Aleksander Doba zdobył zaszczytny tytuł „Podróżnika Roku”, przyznawany przez czasopismo National Geographic. To nie jedyny zaszczyt, który go spotkał. Aleksander Doba został odznaczony także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Był wybitnym człowiekiem, co z pewnością nie podlega wątpliwości.

„Olek był jednym z nas – miłośnikiem podróży, życia, a ponad wszystko symbolem, który był inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie. Odszedł od nas niespodziewanie, robiąc to, co kocha. W naszych sercach i pamięci na zawsze.” – pożegnali go przyjaciele z Klubu Podróżnika Soliści, którzy organizowali wspomnianą wyprawę na Kilimandżaro.

źródło: Polsat News, Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ziobro zagra va banque? Coraz głośniej mówi się o nowym koalicjancie Solidarnej Polski
  2. Kilkaset osób zatrutych popularnym mięsem. 5 z nich nie żyje
  3. W ten sposób Mateusz Morawiecki kupi głosy wyborców? Duże pieniądze na szali

Zobacz również: