Wszyscy zastanawiamy się, jak długo jeszcze potrwa pandemia koronawirusa? Zwłaszcza, że Minister Zdrowia, Adam Niedzielski mówi, że do naszego kraju przybyła trzecia fala koronawirusa i wprowadza regionalizację obostrzeń oraz uściśla przepisy w sprawie zasłaniania nosa i ust. Rozwiązaniem zagadki może być wypowiedź profesora Andrzeja Horbana, której ten udzielił na antenie Polsat News. Z jego ust padła przełomowa data.

Do tego czasu uporamy się z koronawirusem?

Dzisiaj poznaliśmy decyzją Adama Niedzielskiego w sprawie zaostrzenia części obostrzeń – tych dotyczących zasłaniania ust i nosa, które nie będzie już możliwe za pomocą przyłbicy, kominów czy szali. Jedyną, dopuszczalną w rozporządzeniu metodą będzie maseczka. Ponadto Niedzielski wprowadza regionalizację obostrzeń. Przed nami trzecia fala koronawirusa i w tej kwestii w rządzie nikt nie ma już wątpliwości. Jak długo potrwa? W tej sprawie głos zabrał za to prof. Andrzej Horban. Z jego ust na antenie Polsat News padły przełomowe słowa oraz… termin, kiedy koronawirus odpuści.

„Pozostało nam 2,5 miesiąca nasilonej epidemii. Jesteśmy u końca naszych kłopotów. Rozumiem frustrację, wszyscy są zmęczeni. Jesteśmy już bliżej niż dalej” – przyznał wprost podczas rozmowy w Polsat News prof. Andrzej Horban.

Jak wskazał doradca Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na przełomie kwietnia i maja liczba zakażeń koronawirusem zacznie drastycznie spadać.

„To trzecia fala pandemii. Tego spodziewaliśmy się od początku.” – przyznaje Andrzej Horban na temat aktualnej sytuacji w Polsce. Wygląda więc na to, że wszystko idzie zgodnie z planem rządu. Mamy nadzieję, że tak i wdrożony został odpowiedni system, aby zachować stabilność służby zdrowia.

„Jesteśmy w stanie policzyć, co dzieje się na terenie danej gminy i powiatu. Nie ma sensu zamykać całego kraju, jeśli nie wszędzie jest taki sam wzrost zakażeń.” – dodał prof. Horban odnośnie regionalizacji obostrzeń, którą dziś na konferencji prasowej ogłosił Adam Niedzielski.

źródło: Polsat News, Interia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła wyjawiła sekret z lat młodości. To wydarzyło się kiedy była niepełnoletnia
  2. Jak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc? Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej zabrał głos
  3. Początkiem marca zmiany w 500 plus. PiS planuje podwyżkę

Zobacz również: