wielkanoc covid

Według prognoz rządu na tegoroczną Wielkanoc może przypaść kolejny szczyt zachorowań na koronawirusa. Mówił o tym już Adam Niedzielski, a teraz o tym, jak mogą wyglądać w tym roku Święta Wielkiej Nocy opowiedział Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Czy czekają nas Święta w domach?

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej mówi o Świętach Wielkanocnych w dobie koronawirusa

Adam Niedzielski przyznał na łamach TVN24, że do Polski dotarła trzecia fala koronawirusa, a szczyt zachorowań może mieć miejsce właśnie w okolicach Wielkanocy. „Póki co, te prognozy pokazują, że szczyt tej trzeciej fali będzie na takim średnim dziennym poziomie mniej więcej 10-12 tysięcy przypadków dziennie, co z punktu widzenia samego systemu opieki zdrowotnej jest już liczbą, z którą już sobie poradziliśmy.” – mówił szef resortu zdrowia.

Teraz odnośnie tegorocznych Świąt Wielkanocnych wypowiedział się Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Jego prognozy też nie są najlepsze. Przypomnijmy, że w tym roku Wielkanoc przypada na 4 kwietnia. Czy możemy spodziewać się kolejnych obostrzeń i ograniczeń, jak chociażby miało to miejsce przy okazji Świąt Bożego Narodzenia?

Andrzej Matyja był gościem „Newsroomu” Wirtualnej Polski. „Potraktujmy Wielkanoc jak poprzednie święta. Ponieważ część z nas jest zaszczepionych, nie będzie problemu. Natomiast potraktujmy spotkania, jako jeden element, który może doprowadzić do rozprzestrzenienia się koronawirusa.” – przyznał Matyja podczas wywiadu.

„Zachowajmy ostrożność, wstrzemięźliwość spotkań, byśmy mogli w pełni spotkać się, chociażby w Boże Narodzenie.” – apeluje do rodaków już teraz na ponad miesiąc przed Świętami Wielkanocnymi.

źródło: Newsroom Wirtualna Polska, Pikio, TVN24, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To już pewne. Niedzielski ogłosi wszystko dzisiaj. Spore zmiany w obostrzeniach
  2. Kolejna manipulacja Wiadomości TVP? Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie
  3. Kontrowersyjne słowa Billa Gatesa. Grozi nam zagłada? Wskazuje na USA i Chiny

Zobacz również: