Ustawa aborcyjna odbiła się szerokim echem. Sprawa wyroku TK w Polsce tym samym również nie cichnie. Strajk Kobiet niedawno wznowił swoje manifestacje. Tymczasem Trybunał Konstytucyjny ponownie opublikował uzasadnienie październikowego wyroku.

Sytuacja zaczęła robić się poważna już w ubiegłym roku, podczas pierwszy manifestacji po ogłoszeniu wyroku TK. Z czasem protesty stały się coraz bardziej intensywne, zaś podczas marszów pojawiła się agresja. O ile w okresie świąteczno-noworocznym Strajk Kobiet nieco ucichł, ostatni protest w Warszawie – jak głosiło hasło – był „Otwarciem Sezonu” [CZYTAJ WIĘCEJ].

Wzmożony nacisk ze strony strajkujących zmusił Trybunał do ponownego rozpatrzenia sprawy. Dziś pojawiło się już oficjalne uzasadnienie odnośnie zmiany TK w tej sprawie. Jak można się domyślić nie było ono zadowalające dla protestujących.

ZOBACZ!  Bulwersujące zachowanie ratowniczek pogotowia. Fala hejtu zalała internet

„Trybunał Konstytucyjny ponownie stwierdził, że człowiek od momentu poczęcia ma prawo do życia. Stwierdził także, że każde życie ludzkie ma taką samą wartość; nie ma lepszych i gorszych istot ludzkich, każdy człowiek ma jednakowe prawo do życia. Taką samą wartość ma życie człowieka przed narodzeniem, życie człowieka młodego i pełnego sił oraz życie człowieka starszego. Na tym fundamencie cywilizacji ludzkiej opiera się polski system prawny. Przerwanie ciąży jednocześnie wiąże się z pozbawieniem dziecka jego życia. Przesłanka eugeniczna zabijania dzieci nienarodzonych jest z tym fundamentem sprzeczna. Niezgodny z Konstytucją jest art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny” – czytamy w opublikowanym przez TK uzasadnieniu.

Jak przypominają dziennikarze Wirtualnej Polski „godnie z art. 190 konstytucji, orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego „podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu” w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony, a orzeczenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia” Dodajmy także, iż od ogłoszenia wyroku TK minęło już 3 miesiące.

ZOBACZ!  Rodzinny wyjazd zmienił się w tragedię. Martwa matka, przy jej ciele dzieci

Ustawa aborcyjna – odwet Strajku Kobiet

Reakcja Strajku Kobiet była równie szybka, jak i reakcja KPRM. Liderki strajku już zapowiedziały konferencję prasował w związku z nowymi informacjami nt. wyroku TK.

Co więcej na godz. 18:30, tuż po konferencji jest zaplanowana demonstracja. Dziś na ulicach stolicy znów będzie w związku z tym gorąco. Zapowiedziano już, iż o danej godzinie strajkujący pojawią się pod siedzibą trybunału Konstytucyjnego. Pojawiły się już doniesienia o kolejnych strajkach w innych miastach.

  1. Strajk Kobiet nie cichnie. Oto co znaleźliśmy na Instagramie protestujących
  2. Strajk Kobiet przenosi się do Internetu? Avaaz rozsyła maile z informacją
  3. Krakowski Strajk Kobiet. Policjanci zdjęli kaski i tarcze, aby pójść w proteście [WIDEO]
  4. Anna Lewandowska popiera Strajk Kobiet i robi sobie zdjęcie z niepełnosprawnym dzieckiem? Tym razem to internauci ocierają się o hipokryzję
  5. Gwiazdy TVP komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Dla wielu to szok

Zobacz również: