Gwiazdy TVP

Nie ustają protesty na ulicach wielu miast w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, odnoszącego się do prawa aborcyjnego. Wiele Polek i Polaków swoje zdania wyraża także w mediach społecznościowych. Głos zabrały również największe gwiazdy TVP. Niektórzy internauci są wręcz zdumieni tym, co napisały.

Gwiazdy TVP nie przeszły obojętnie obok wyroku TK

Trzeba przyznać, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego poróżnił jeszcze bardziej, już i tak poróżnione polskie społeczeństwo. Na ulicach szaleje tłum, który nierzadko zachowuje się zgodnie z prawem, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Polacy wyrażają swoje zdanie wszędzie, gdzie się da – a więc na ulicach czy nawet w mediach społecznościowych. Te drugie zalane są materiałami powiązanymi z protestem kobiet. Co ciekawe, głos zabrały także gwiazdy TVP.

Niedługo po ogłoszeniu wyroku internauci zaatakowali Izabellę Krzan. „Wszystkie gwiazdki Kurskiego cichuteńko. Nic się nie dzieje, Dziewczyny. Wszystko jest ok”, „Wszystko rozumiem. Nie gryzie się ręki, która karmi. Absolutnie nie jest to atak. Tylko jakaś cisza u wszystkich na kontraktach u pana Kurskiego” – takie oraz podobne komentarze mogliśmy przeczytać pod jej postami na Instagramie. Prezenterka „Koła Fortuny” postanowiła odnieść się jednak do wyroku. Zrobiła to skromnie, zamieszczając na swoim Instastory zdjęcie z protestu.

Zdecydowanie bardziej wylewne były inne gwiazdy TVP, a mianowicie Katarzyna Cichopek czy Ida Nowakowska. Do sprawy Trybunału Konstytucyjnego odniosła się także Marcelina Zawadzka, która niedawno pożegnała się z Pytaniem na Śniadanie.

Ida Nowakowska z Pytania na Śniadanie jasno wyraziła swoje poglądy. „Ja podchodzę do tego indywidualnie, sama nie miałam takiej sytuacji, więc staram się gdzieś otworzyć swoje serce i zrozumieć. Ale jestem wychowana tak, że wiem, że życie to jest coś, czego nie można po prostu zlikwidować, bo się chcę, ma się taką zachciankę” – przyznała Ida Nowakowska w rozmowie z serwisem „Jastrząb Post”.

Ostrzejsza i to o wiele była za to Katarzyna Cichopek. Część internautów jest zdumionych, że zdecydowała się wystąpić przeciwko tej stronie sceny politycznej, która, co tu dużo mówić, ją utrzymuje na publicznej antenie.

Katarzyna Cichopek zamieściła na Instagramie zdjęcie z córką i podpisała je krótkim „Ciężki koniec tygodnia…#wolność #kobiety”. To jednoznaczne, że gwiazda M jak miłość, a także innych formatów TVP wyraźnie solidaryzuje się z protestującymi kobietami.

Podobnie uczyniła Marcelina Zawadzka. Opublikowała jednoznaczne, czarno-białe zdjęcie dodając w opisie trzy kropki. Internauci nazwali tę formę niemym protestem, choć pojawiły się też sugestię, że kontrakt z TVP nie pozwala napisać jej nic więcej.

Zobacz również: