Strajk Kobiet przybiera na sile, jednak czy rządzący się ugną? Do sieci wypłynęło zaskakujące nagranie, w którym Krakowscy policjanci zdjęli – jak mówią świadkowie – kaski i tarcze, po czym dołączyli do protestujących. Tego się nie spodziewano.

Strajk Kobiet coraz bardziej uwiera rządzących. I choć istnieją pogłoski, iż ustawa aborcyjna miała być jedynie przykrywką do głównego tematu jakim jest pandemia, to chyba nie przewidzieli aż tak ogromnego odzewu. W kwestii ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego zabrało głos wielu osób. Bardzo wiele znanych, o czym świadczy ogromny odzew internetowy. Zabrały głos przede wszystkim kobiety, ale i mężczyźni. Trudno oprzeć się wrażeniu, iż ostatnie wydarzenia niesamowicie zjednoczyły Polaków.

Oczywiście zdarzały się też drastyczniejsze sceny. Otóż protestujący, odkąd rozpoczął się protest, nie tylko obwiniali rząd, ale i kościół. Doszło nieraz do zamieszek, zakłócania mszy świętych, co niestety nie przyniosło żadnych korzyści – a wręcz przeciwnie. Jednak jedna rzecz, która została uwieczniona na nagraniu potrafiła rozczulić setki Polaków. A to wszystko za sprawą krakowskich policjantów.

W TEMACIE: Ustawa aborcyjna to tylko zasłona dymna? Gwiazdy dopatrzyły się drugiego dna

Strajk Kobiet – Krakowscy policjanci poszli w proteście

Policja kojarząca się – zwłaszcza w obecnej sytuacji – jedynie z narzędziem rządu, który w tej chwili stał się wrogiem wielu – żeby nie powiedzieć wszystkich – Polaków, w jednej chwili potrafiła złagodzić bojowe nastroje protestujących. I nie – nie przemocą.

Otóż do w sieci pojawiło się nagranie, na którym funkcjonariusze krakowskiej policji, po zdjęciu kasków i tarcz dołączyli tłumu protestujących. Wszystko uwiecznił jeden z przechodniów. A nagranie obiegło internet lotem błyskawicy, również za sprawą aktorki Ady Fijał, która udostępniła je na swoim Instagramie.

Nota od autora: [uwaga, zrobi się sentymentalnie] Zobaczcie sami, jak chcemy to potrafimy! To w nas jest WSZYSTKICH jest siła, bez względu na cel. Nie ma prawej i lewej, nie ma lepszych i gorszych. To jako naród potrafimy COŚ zdziałać.

https://www.instagram.com/p/CGzyO_MJ65l/?utm_source=ig_web_copy_link

 

ZOBACZ TEŻ: Pojawiły się informacje o tym, że rząd chce stłumić protesty. Ile w tym prawdy?

Zobacz również: