No i temat Holokaustu zdominował właściwie poprzedni tydzień, rozpętując znów burzę w gremiach politycznych i nie tylko. Opozycja tzw. totalna próbuje dość nieudolnie wykorzystać atak różnych środowisk na nasz rząd. Mówię nieudolnie, ponieważ z uporem maniaka krytykują wszelkie działania, nawet gdy są słuszne. Co tak naprawdę poprawia notowania Zjednoczonej Prawicy.
Niewielu jest Polaków, którzy podzielali by poglądy niektórych środowisk o polskim udziale w Holocauście. Trzeba być kompletnym ignorantem, aby Polaków stawiać w roli katów. Nie jest dobra sytuacja, gdy wycieczki młodych Żydów przyjeżdżają do Oświęcimia i są całkowicie odizolowane od otoczenia. Ochroniarze nie dopuszczają nawet polskich przewodników. I to jest poważne zagrożenie, ponieważ być może izraelscy przewodnicy nie mówią tej młodzieży prawdy.
Moim zdaniem nasz powinien szybko zająć się tą sprawą, aby nie rosło w Izraelu kolejne pokolenie. Powinno wyjść zarządzenie, że wycieczki w miejscach kaźni mogą być oprowadzane z udziałem polskich przedstawicieli, którzy powinni pilność przekazu.
Niestety wciąż jeszcze jest wiele środowisk, którym bardzo zależy na oczernianiu Polski. Musimy walczyć o to, aby nasze dzieci i wnuki nie spotkały się kiedyś z zarzutami, że ich przodkowie byli winni mordowania Żydów. To Niemcy mordowali i Żydów, i Polaków. Taka jest jedyna prawda o tamtych, koszmarnych czasach.
Arbeit macht frei to nie jest polskie zdanie, a w SS nie służył żaden Polak. W przeciwieństwie do wielu innych nacji.
Tomasz Połeć

Zobacz również: