Śledczy z Ostrzeszowa (woj. wielkopolskie) zatrzymali 49-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za zgwałcenie kobiety. Już sam ten czyn zasługuje na potępienie. W tym jednak przypadku sprawa jest jeszcze gorsza. Przed laty ten sam mężczyzna odpowiadał już za podobne przestępstwo, popełnione na tej samej kobiecie.

Do gwałtu miało dojść w poniedziałek 5 sierpnia na terenie jednej z miejscowości w powiecie ostrzeszowskim. Niedługo potem 49-latek został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. – Mężczyzna usłyszał zarzut dopuszczenia się przestępstwa o charakterze seksualnym. Nie przyznał się do winy. Złożył też wyjaśnienia, które w sposób rażący pozostawały w sprzeczności z dokonanymi ustaleniami – informuje Maciej Meller, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Co gorsza, 49-latek przed laty był już ukarany za podobne przestępstwo. Wówczas ofiarą była ta sama kobieta. Mężczyzna działał więc w warunkach recydywy.

– Mając na względzie grożącą mu surową karę – do 15 lat więzienia – a także celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania – dodaje Maciej Meller.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował 49-latka. Niebawem jego sprawą zajmie się sąd.

źródło:fakt.pl