Śledczy z Ostrzeszowa (woj. wielkopolskie) zatrzymali 49-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za zgwałcenie kobiety. Już sam ten czyn zasługuje na potępienie. W tym jednak przypadku sprawa jest jeszcze gorsza. Przed laty ten sam mężczyzna odpowiadał już za podobne przestępstwo, popełnione na tej samej kobiecie.

ZOBACZ!  Przełomowe wieści ws. Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie coraz bliżej rozwiązania

Do gwałtu miało dojść w poniedziałek 5 sierpnia na terenie jednej z miejscowości w powiecie ostrzeszowskim. Niedługo potem 49-latek został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. – Mężczyzna usłyszał zarzut dopuszczenia się przestępstwa o charakterze seksualnym. Nie przyznał się do winy. Złożył też wyjaśnienia, które w sposób rażący pozostawały w sprzeczności z dokonanymi ustaleniami – informuje Maciej Meller, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Co gorsza, 49-latek przed laty był już ukarany za podobne przestępstwo. Wówczas ofiarą była ta sama kobieta. Mężczyzna działał więc w warunkach recydywy.

– Mając na względzie grożącą mu surową karę – do 15 lat więzienia – a także celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania – dodaje Maciej Meller.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował 49-latka. Niebawem jego sprawą zajmie się sąd.

źródło:fakt.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ