fot. symboliczne

We Wrocławiu ginekolog został zatrzymany przez policję pod zarzutem zgwałcenia swojej 19-letniej pacjentki. Mężczyzna najpierw miał upoić nastolatkę alkoholem, a następnie przejść do czynów. Lekarz przed kilkoma laty prawdopodobnie molestował też inną kobietę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

O sprawie, do której doszło przed kilkoma laty, informuje „Gazeta Wrocławska”. Wrocławski ginekolog miał podać swojej 19-letniej pacjentce drinka, a następnie zgwałcić ją. Zszokowana dziewczyna zrozumiała, co się stało, dopiero po opuszczeniu gabinetu lekarskiego. Jak informuje dziennik, ofiara ginekologa przez wiele lat wychodziła z traumy pod opieką psychologa.

Śledczy są pewni, że zebrali dowody potwierdzają winę doktora. Dziewiętnastolatka trafiła do niego.

Kilka lat temu wrocławska prokuratura dostała doniesienie od innej pacjentki tego samego lekarza. W 2014 roku postępowanie zostało umorzone ale teraz śledczy podjęli je na nowo i pan doktor usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, również z tamtą historią.

Sprawa z 2013 roku dotyczy tzw „innych czynności seksualnych”. Pokrzywdzona kobieta informowała śledczych, że doktor poczęstował ją alkoholem po czym miał ją dotykać w miejsca intymne w sposób, którego nie odebrała jako lekarskie badanie a jako „inne czynności seksualne”. W 2014 roku sprawa została umorzona.

 W środę doktor został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Sąd nie uwzględnił wniosku o jego aresztowanie. Kazał mu wpłacić 120 tys zł kaucji. Zastosowano też wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.
źródło:Gazeta Wrocławska

Zobacz również: