Koncerty Don Vasyla od lat cieszą się olbrzymią popularnością. Tak było i tym razem w Przasnyszu, gdzie tłumy fanów przybyły, by posłuchać romskiej muzyki. Dobra zabawa skończyła się jednak skandalem. Jak ustalił lokalny portal infoprzasnysz.com, po imprezie jedna z tancerek Don Vasyla zgłosiła na policji, że została wykorzystana seksualnie. Sprawą zajmuje się przasnyska prokuratura. Piosenkarz i zaprzecza wszelkim takim doniesieniom.

Jedna z tancerek Don Vasyla zgłosiła na policji, że podczas pobytu w Przasnyszu wbrew swojej woli została wykorzystana seksualnie. Sprawa jest już w przasnyskiej prokuraturze, pierwsze czynności procesowe zostały wykonane. Jest też wniosek do sądu o przesłuchanie pokrzywdzonej.

W ostatni weekend, podczas Dni Przasnysza, odbył się  koncert Don Vasyla z zespołem, który okazał się frekwencyjnym sukcesem, m.in. dlatego, że wpadająca w ucho romska muzyka, została okraszona występami tancerek w pięknych, falbaniastych sukniach. Po koncercie zespół zdecydował się na nocleg w naszym mieście.

Z niepotwierdzonych informacji uzyskanych od naszych informatorów wynikało, że doszło do zakrapianej imprezy, w której uczestniczyli również zaproszeni goście. Prywatnemu biesiadowaniu towarzyszyły popisy tancerek, a zabawa miała trwać do później nocy.

Doniesienia mówiły ponadto, że podczas trwania imprezy, bądź po jej zakończeniu miało dojść do molestowania seksualnego jednej z kobiet. Przypuszczalnie była to tancerka, a zdarzenie mogło mieć związek z podaniem tzw. pigułki gwałtu.
Zwróciliśmy się w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej Przasnyszu.

– Na tym etapie mogę potwierdzić jedynie tyle, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia w nocy z 15 na 16 czerwca jednej z tancerek zespołu Don Vasyla do poddania się innej czynności seksualnej, poprzez wykorzystanie stanu bezbronności – mówi Infoprzasnysz prok. rejonowy Artur Folga. Szef prokuratury nie potwierdza natomiast obecności pigułki gwałtu.

Dodajmy, że „inne czynności seksualne” są to czynności inne jak obcowanie płciowe, ale o definitywnym seksualnym charakterze, polegające na cielesnym kontakcie.

Z informacji udzielonej przez prokuratora wynika ponadto, że zgłoszenie pokrzywdzonej miało miejsce we wtorek na policji we Włocławku. Informacja z zawiadomieniem o przestępstwie została przekazana do przasnyskiej prokuratury faksem. Niestety zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w sytuacji wszczęcia postępowania przez prokuraturę nie ma możliwości wypowiadania się w tej sprawie. Na temat prowadzonych czynności informacji nie mogą udzielać również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– Wszczęliśmy postępowanie oraz wydaliśmy polecenia wykonania pewnych czynności procesowych. Wystąpiliśmy do sądu o wyznaczenie terminu posiedzenia i przesłuchanie, ponieważ w tego typu sprawach prokurator nie ma prawa przesłuchiwać pokrzywdzonej samodzielnie – mówi prok. Artur Folga.

Bliższe szczegóły poznamy po przesłuchaniu kobiety przez sąd na okoliczność ewentualnego przestępstwa. W sprawach o gwałt oraz poddanie innym czynnościom seksualnym, zawiadomienie o przestępstwie jest bardzo lakoniczne i wówczas tylko sąd jest uprawniony do przesłuchania ofiary.

Na tym etapie, dla dobra śledztwa, prokurator Artur Folga nie może oficjalnie udzielić informacji, kto mógł dopuścić się tego typu czynu.

Zobacz również: