Funkcjonariusze w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o dwukrotne dokonanie kradzieży tego samego pojazdu. Policjanci dwa razy odzyskali skradziony samochód. Zatrzymany usłyszał łącznie trzy zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie (w powiecie bolesławieckim) otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Samochód o wartości kilku tysięcy złotych został odnaleziony przez policjantów tego samego dnia. Mundurowi przekazali auto właścicielce. Jednak kiedy pokrzywdzona kobieta zostawiła auto, aby zorganizować lawetę do przetransportowania swojej własności, przestępca postanowił powtórnie ukraść jej pojazd.

W wyniku działań operacyjnych mundurowi ponownie zlokalizowali samochód utracony w wyniku przestępstwa. Tym razem za jego kierownicą siedział mężczyzna, który był typowany do dwukrotnego dokonania kradzieży z włamaniem.

Kiedy 24-latek z Bolesławca został zatrzymany, przyznał, że dwa razy dopuścił się tego samego czynu. Dodatkowo usłyszał jeszcze zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 KPP w Bolesławcu

Zobacz również: