Minister Zdrowia Adam Niedzielski
fot. PAP

Wszyscy od dość długiego czasu zastanawialiśmy się, czy w tym roku Boże Narodzenie będzie jak zawsze? Czy będziemy mogli tradycyjnie połamać się opłatkiem, odwiedzić swoich bliskich i w atmosferze radości zasiąść do wigilijnego stołu. Okazuje się, że niekoniecznie. Przełomowe wieści przekazał Minister Zdrowia. Adam Niedzielski pozbawił Polaków wszelkich złudzeń.

To nie będą normalne Święta Bożego Narodzenia

Już niespełna dwa miesiące pozostały do Świąt Bożego Narodzenia, a więc w normalnych okolicznościach wkraczali byśmy w okres przygotowań. Teraz jednak wszystko stanęło pod znakiem zapytania. Adam Niedzielski przekazał Polakom niepokojące informacje.

W ostatnim wydaniu Faktu ukazał się wywiad z Ministrem Zdrowia, który dość szczegółowo wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa. Niedzielski opowiedział o walce z COVID-19 oraz o tym, jak funkcjonuje służba zdrowia. Zaprzeczył, jakoby zaniedbywane były inne schorzenia niż koronawirus, jak na przykład nowotwory czy inne przewlekłe choroby. Owszem, zdaniem Ministra Zdrowia system opieki zdrowotnej zmagał się z problemami, ale teraz wszystko wychodzi już na prostą i od sierpnia przychodnie oraz lekarze, wbrew wielu opiniom, pracują normalnie.

Nieco mniej pokrzepiające informacje czytamy odnośnie Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie tak radosnym czasem, jakiego wszyscy wyczekujemy. “Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o Świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny” – przyznał Adam Niedzielski.

Co to oznacza? Zapewne wszystko będzie zależeć od skali zakażeń koronawirusem. Jeśli słupki pójdą w górę, to niewykluczone, że rząd zdecyduje się wprowadzić drugi lockdown, a przy zakazie przemieszczania, możemy zapomnieć o odwiedzinach naszej bliższej czy dalszej rodziny. Jasne jest, że w Święta Bożego Narodzenia czekają nas obostrzenia. Pytanie tylko, w jakim stopniu.

źródło: Fakt

  1. Isakowicz-Zaleski uderza w Kościół. Mocne słowa w kierunku kard. Kazimierza Nycza
  2. Pojawiły się informacje o tym, że rząd chce stłumić protesty. Ile w tym prawdy?
  3. Krakowski Strajk Kobiet. Policjanci zdjęli kaski i tarcze, aby pójść w proteście [WIDEO]

Zobacz również: