Tadeusz Isakowicz-Zaleski atakuje Kościół

Zaognia się sytuacja na polskich ulicach. Kobiety coraz mocniej protestują przeciwko wyrokowi, który wydał Trybunał Konstytucyjny. Skandowane są coraz bardziej obraźliwe hasła w kierunku rządu Prawa i Sprawiedliwości, Trybunału Konstytucyjnego, Kai Godek, Jarosława Kaczyńskiego czy Krzysztofa Bosaka. Na tym jednak nie koniec, bowiem część protestujących postanowiła dać “upust” swoim emocjom, demolując pomniki, kościoły czy inne miejsca w poszczególnych miastach. Mocny osąd w tej sprawie wydał Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski znów nie przebiera w słowach

Tak można określić opinię, którą wyraził w swoich mediach społecznościowych Isakowicz-Zaleski. Aby mieć jeszcze większy ogląd w sytuacji, której dotyczy, najpierw spójrzcie na poniższe zdjęcia. Prezentują one zdemolowane po strajkach kobiet kościoły w Warszawie. Sytuacja taka wydarzyła się nie tylko w stolicy kraju, ale też w wielu innych miastach. Protestujący nie tylko wtargnęli na msze święte, ale dokonali zbezczeszczenia budynków i pomników.

[ngg src=”galleries” ids=”10″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ display_view=”default”] 

Wobec tej sytuacji, obojętnie nie przeszedł Ksiądz Isakowicz-Zaleski, który wyraźnie potępia takie działania. Znany historyk Kościoła oraz wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL zarzuca, że władze kościelne wobec tych wydarzeń schowały, co tu dużo mówić, głowę w piasek.

„Na oficjalnej stronie Archidiecezji Warszawskiej ani słowa na temat profanacji Kościołów” – napisał w swoich mediach społecznościowych oburzony Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz Tadeusz poszedł jednak jeszcze o krok dalej. Znany ze swojej krytyki, co do niektórych działań Kościoła Katolickiego uderzył w kardynała Kazimierza Nycza.

“Czyżby ks. kard. Kazimierz Nycz nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia swoim diecezjanom? Czy Prymas Wyszyński też milczał by? Chyba nie” – pisze Isakowicz-Zaleski.

Co o tym myślicie? Czy Kościół rzeczywiście zbyt delikatnie zareagował na to, co wyprawiają protestujące kobiety? A może po prostu boi się jeszcze większego gniewu ludzi? Jedno jest pewne. Nie dzieje się dobrze, a społecznej zgody na takie dewastacje nie było i nie będzie, bez względu na to, o co walczą protestujący.

  1. Rząd wpadł na szaleńczy pomysł? W ten sposób stłumi protesty kobiet w całej Polsce?
  2. Kaja Godek zaatakowana przez protestujący tłum. W Internecie wrze
  3. Sceny grozy w szpitalu. Awanturował się, a następnie pijany wsiadł do karetki

Zobacz również: