pilot tv

Temat abonamentu RTV już od wielu lat budzi sporo emocji. Kolejne rządy zastanawiają się co z nim zrobić. Padały nawet propozycje, by ze względu na nieskuteczność jego egzekwowania, zrezygnować z tej opłaty. Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość znalazło sposób, aby uszczelnić wpływy do budżetu z opłaty abonamentowej.

Rząd znalazł sposób na abonament RTV

„Od lipca urzędy skarbowe będą miały łatwiej ściągać od Polaków pieniądze za niezapłacony abonament.” – czytamy w portalu o2.pl. Dziennikarze przypominają także, że opłata obowiązkowa jest dla wszystkich, którzy posiadają odbiornik telewizyjny lub radiowy.

Przeróżne statystyki wyraźnie wskazują, że w Polsce jest program z egzekwowaniem opłaty abonamentowej. Regularnie ma płacić ją jedynie około 1,5 mln osób. Podczas gdy w rejestrze odbiorników radiowych i telewizyjnych znajduje się blisko 3 mln osób. Sporo jest też osób, które w ogóle nie zarejestrowały telewizora czy radia.

W związku z tym rząd zamierza wypowiedzieć wojnę wszystkim, którzy unikają płacenia abonamentu. „Od lipca ściągać pieniądze z kont niepłacących będzie jeszcze łatwiej. Jak zwraca uwagę „Super Express”, wnioski o egzekucję długów będą mogły być wydawane elektronicznie. To znacznie ułatwi i przyspieszy działania skarbówki.” – donosi o2.pl.

Przypominamy też, że w 2021 roku stawki abonamentu poszły w górę. Zwolnione z płacenia abonamentu są osoby powyżej 75. roku życia, posiadające I grupę inwalidzką oraz inwalidzi wojenni i wojskowi oraz powyżej 60 roku życia, które mają prawo do emerytury o wysokości nieprzekraczającej miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia;

źródło: o2.pl, Super Express

  1. Niebywałe. Po tym możesz zorientować się, że złodzieje chcą Cię okraść
  2. Drastyczne zmiany na OLX. Wreszcie będziemy bezpieczni?
  3. Możesz mieć problem ze zwrotem pieniędzy za nieudane wakacje. Biura Podróży znalazły furtkę

Zobacz również: