Jarosław Kaczyński

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej byliśmy świadkami niebywałych scen. Scen, do jakich dawno w polskim parlamencie nie doszło. Posłanki Lewicy wspomagane przez koleżanki z Koalicji Obywatelskiej ruszyły nerwowo w stronę Jarosława Kaczyńskiego. Szturm na prezesa Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął się od wymachiwania kartonami z napisami, wspierającymi protestujące kobiety a następnie krzykiem w kierunku aktualnego wicepremiera. Wszystko przerwać musiał prowadzący obrady Sejmu RP, marszałek Ryszard Terlecki. Wezwana została Straż Marszałkowska. Teraz od Barbary Nowackiej z Koalicji Obywatelskiej dowiadujemy się, że Kaczyński ją obraził. Co takiego powiedział?

Jarosław Kaczyński obraził Barbarę Nowacką?

Wczorajsze obrady Sejmu były bardzo nerwowe. Warto tutaj przytoczyć chociażby dwa wydarzenia. Wykluczenie z obrad Klaudii Jachiry, Joanny Scheuring-Wielgus oraz Sławomira Nitrasa a także wspomniany już we wstępie szturm na Jarosława Kaczyńskiego.

Z relacji Barbary Nowackiej, posłanki Koalicji Obywatelskiej, która ruszyła w stronę prezesa Prawa i Sprawiedliwości wynika, że ten nie wytrzymał ciśnienia. Miał rzucić kilka mocnych słów w stronę samej Nowackiej, a także innych kobiet będących blisko.

Pan Kaczyński zaczął przedziwne rzeczy mówić. Tam było kilka obraźliwych rzeczy, były to personalne uwagi również do mojej świętej pamięci matki – przyznaje wstrząśnięta tymi słowami Barbara Nowacka.

Co takiego konkretnie miał powiedzieć w jej kierunku Jarosław Kaczyński? Choć dokładnego cytatu się nie doczekaliśmy, to Nowacka krok po kroku opowiada, co usłyszała z ust prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Obrażał całą opozycję mówiąc, że jesteśmy agenturą, że podpalamy Polskę i nie chciał zrozumieć jednej rzeczy: to oni zniszczyli pewien demokratyczny, konstytucyjny porządek, który był kruchy ale jednak istniał. To oni podpalili polską ulicę – tłumaczy Nowacka.

Na nagraniach wideo z posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rzeczywiście widać, że w pewnym momencie Jarosław Kaczyński uciął sobie ostrą polemikę z Barbarą Nowacką. Ciężko jednak wnioskować, czy takie słowa padły czy też nie. Trzeba jednak przyznać, że zachowanie posłanek Lewicy i Koalicji Obywatelskiej przekroczyło wszelkie normy zachowań w Sejmie. Szturm na Jarosława Kaczyńskiego, nawet nie zgadzając się z jego poglądami i decyzjami Trybunału Konstytucyjnego, nie powinien mieć nigdy miejsca.

  1. Minister Zdrowia odkrył karty. Tak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia
  2. Donald Tusk zmiażdżony przez Internautę. Grał chojraka, a skończył na łopatkach
  3. Sceny grozy w szpitalu. Awanturował się, a następnie pijany wsiadł do karetki

Zobacz również: