Władimir Putin Rosja

Rosyjski prezydent najwyraźniej czuje się coraz bardziej osaczony. Z tego powodu Putin rzekomo coraz bardziej traci cierpliwość. Podobno dyktator przygotował już okrutny plan pozbycia się części swoich współpracowników, którzy dotąd uchodzili za jego przyjaciół.

Putin grozi przywódcy Białorusi

Dziennikarze donieśli, iż Rosja coraz mocniej naciska na Białoruś, aby ta jednoznacznie włączyła się do wojny w Ukrainie. Podobno Putin zagroził Łukaszence, który jego zdaniem dotąd tylko pozorował współpracę.

„Jak przekonują rozmówcy »DGP« w Mińsku, w strukturach NATO i w polskich kręgach rządowych – Rosjanie sugerują Łukaszence, że dalsze pozorowanie współpracy może się skończyć pozbawieniem dyktatora władzy lub życia” – zaznaczyły media.

Przedstawiciele prasy zwrócili uwagę, iż jeszcze przed wybuchem wojny, Putin przekształcił Białoruś w federalny okręg wojskowy. Z kolei już w czasie inwazji rosyjskie siły zbrojne atakowały Ukrainę z białoruskiego terytorium.

W tej chwili, gdy ukraińska kontrofensywa odnosi sukcesy, Putin zażądał pełnego włączenia się Łukaszenki w inwazję. Niektórzy eksperci stwierdzili nawet, iż prezydent Rosji może nawet chcieć włączyć Białoruś do Rosji.

Możliwa dymisja ministra Siergieja Szojgu

Aleksander Łukaszenka to nie jedyna osoba, która może czuć obawy. Zdaniem mediów Władimir Putin planuje rozprawić się ze swoim obecnym ministrem obrony. Siergiej Szojgu ma być swego rodzaju kozłem ofiarnym. To właśnie szefa resortu przywódca Rosji chce obarczyć winą za klęskę Rosjan w Ukrainie.

„Prezydent Putin przygotowuje grunt pod odwołanie ministra obrony Siergieja Szojgu, przerzucając na niego winę za porażkę w Ukrainie – informują analitycy ISW” – przeczytamy w mediach społecznościowych.

Myślicie, że scenariusz odsnięcia od władzy Łukaszenki i Szojgu jest możliwy? Czas pokaże. Natomiast nie ma wątpliwości, iż Władimir Putin jest zdolny do każdej, nawet najbardziej okrutnej i podłej rzeczy.

źródło: Onet

Zobacz również: