atak

Ogromny pożar wybuchł koło jednego z dużych polskich miast. W tej chwili trwa akcja gaśnicza, w której udział bierze kilkanaście zastępów straży pożarnej. Oto okoliczności groźnego tego zdarzenia.

Pożar wybuchł na terenie zakładu meblarskiego

Niedaleko Zielonej Góry, a dokładnie w miejscowości Łąkie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na terenie miejscowego zakładu meblarskiego pojawił się ogień. Pożar wybuchł nad ranem w piątek, 7 października.

O ogromnej skali pożaru świadczy fakt, iż dym widać nawet z odległości kilku kilometrów. Ciemne kłęby można zaobserwować ze Świebodzina oraz z trasy S3. Nie jest dobrze.

W tej chwili cały czas trwa walka z pożarem. Do akcji gaśniczej skierowano aż kilkanaście wozów straży pożarnej. „Na miejscu jest już 15 jednostek straży pożarnej” – przekazał dziennikarzom o godz. 08:05 mł. bryg. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

Warto podkreślić, iż do tego ogromnego pożaru wysłano nawet strażaków z okolicznych powiatów. „Do walki z pożarem wysłaliśmy wsparcie. To cysterna, podnośnik oraz cztery jednostki OSP” – podał przedstawiciel służb.

Niestety pożar jest bardzo trudny do opanowania. Według najnowszych informacji ogień obejmuje już cały budynek zakładu meblarskiego.

Poniżej zamieszczamy nagranie z miejsca dramatycznego zdarzenia. Film pojawił się na popularnym serwisie i znakomicie pokazuje skalę pożaru.

Jak dotąd nie podano, aby ktokolwiek ucierpiał w wyniku pojawienia się ognia. Miejmy nadzieję, że tak już pozostanie do końca akcji gaśniczej. Dodajmy, iż służby nie wypowiadają się również na temat strat, które wyrządził żywioł. Z pewnością będą spore. Jednak w tej chwili najważniejsze jest to, aby straż pożarna uporała się z ogniem.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: