nie żyje sportowiec

Smutna wiadomość pojawiła się w mediach społecznościowych. Nie żyje Kirstie Alley. Aktorka była znana na całym świecie dzięki rolom w tak kultowych produkcjach jak np. „I kto to mówi?”. Artystka odeszła po walce z ciężką chorobą.

O śmierci Kirstie Alley poinformowały jej dzieci

Przykrą informację o śmierci Kirstie Alley podała jej rodzina w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. „Ze smutkiem informujemy, że nasza niezwykła, kochająca matka zmarła po przegranej walce z rakiem, który został dopiero niedawno zdiagnozowany” – przekazały dzieci aktorki na jej oficjalnym koncie instagramowym.

Dzieci Kirstie Alley we wzruszających słowach pożegnały matkę. „Wszystkim naszym przyjaciołom na całym świecie… Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, ambitna i kochająca mama odeszła po walce z niedawno zdiagnozowanym nowotworem. Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nam pewność niekończącej się radości życia i wszelkich przygód, które ją czekają. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią. Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za opiekę. Zapał i pasja naszej matki do życia, jej dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o jej wiecznej radości tworzenia, nie miały sobie równych i zainspirowały nas do życia pełnią życia, tak jak ona. Dziękujemy za miłość i modlitwy i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie. Zawsze z miłością” – napisali True i Lillie Parker.

Kim była zmarła?

Przypomnijmy, że Kirstie Alley odeszła w wieku 71 lat. Popularność zyskała dzięki roli w produkcji telewizyjnej „Zdrówko” (1987-1993). Zagrała w tym serialu Rebeccę Howe, neurotyczną i energiczną właścicielkę nocnego baru. W latach 1985-1986 grała odważną i szlachetną, lecz zagorzałą abolicjonistkę Virginię Hazard w mini-serialu „Północ-Południe”.

Wydaje się jednak, że większość fanów kojarzy ją z trzech części komedii „I kto to mówi” (1989, 1990, 1993). W produkcji tej wcieliła się w rolę samotnej pracującej matki.

We wzruszających słowach Kirstie Alley pożegnał jej ekranowy partner gwiazdor John Travolta. To właśnie on zagrał ze zmarłą 71-latką w kultowej komedii „I kto to mówi”. „Znajomość z Kirstie była najbardziej niezwykłym związkiem w moim życiu. Kocham cię, Kirstie. Wiem, że znowu się spotkamy” – przyznał na Instagramie.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: