Marcin Mroczek
foto: Instagram/marcin_mroczek

Marcin Mroczek od ponad 20 lat gra postać Piotra Zduńskiego w kultowym „M jak miłość”. Niedawno zaskoczył opinię publiczną wypowiedzią na temat swoich zarobków w serialu. Wiemy, o jakie kwoty może chodzić.

Marcin Mroczek nie jest zadowolony ze swojego wynagrodzenia

Niewątpliwie „M jak miłość” to jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali. Co ciekawe, cały czas powstają nowe odcinki, a występujące w hicie TVP aktorzy cieszą się sporą popularnością. Należy do nich chociażby celebryta, który pojawia się w produkcji od samego początku, czyli Marcin Mroczek.

Prywatnie Marcin Mroczek jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na swoim Instagramie chętnie chwali się swoją żoną – modelką Marleną Muranowicz oraz dwoma synami: Ignacym oraz Kacprem.

Niedawno Marcin Mroczek kupił drugi dom. Wydaje się, że z tego powodu aktor „M jak Miłość” został zapytany o to, ile zarabia za grę w hicie TVP. Z wypowiedzi celebryty wynika, iż w tej chwili otrzymuje zupełnie inne pieniądze niż w czasie, gdy powstawały pierwsze odcinki.

„Jest teraz trochę inna stawka, ale nie pędzi to tak jak inflacja, chociaż bardzo bym chciał. I nie jest to też takie wynagrodzenie, o jakim czytamy w różnego rodzaju prasie” – przyznał Marcin Mroczek.

Swoimi słowami celebryta niejako odniósł się do dziennikarskich doniesień, jakoby za jeden dzień zdjęciowy na planie „M jak miłość” aktorzy mieli dostawać nawet 8 tys. zł. Przynajmniej tyle miała otrzymywać koleżanka Mroczka z serialu – Anna Mucha.

Na koniec warto podkreślić, iż Marcin Mroczek jest bardzo związany z produkcją serialu TVP. Jednocześnie gdyby musiał odejść z serialu, nie byłoby to dla niego ogromna tragedią.

„22 lata minęło w tym roku. Szmat czasu. Więcej niż połowa mojego życia. (….) Wszyscy lubimy tam pracować, kochamy tę pracę i nie ukrywam, że przyzwyczailiśmy się do tego, że ona jest. Jeżeli skończy się „M jak miłość”, to mam kilka fajnych projektów teatralnych i to też daje mi taki rozwój aktorski” – wyznał Mroczek.

źródło: Onet

Zobacz również: