pedofil na basenie
Foto: policja.pl

Okropny incydent z udziałem 8-letniego dziecka miał miejsce na jednym z polskich basenów. 31-letni zwyrodnialec zaatakował chłopca. Przedstawiamy porażające okoliczności tego ohydnego wydarzenia.

Gostyński prokurator zdradza kulisy zdarzenia na basenie

Okropna sytuacja miała miejsce w środę 30 listopada na basenie w mieście Gostyń w województwie wielkopolskim. Grupa dzieci z jednej ze szkół w powiecie gostyńskim odbywała właśnie zajęcia nauki pływania, gdy doszło do ataku pedofila.

W trakcie zajęć na basenie 8-letni chłopiec poczuł się źle i poszedł do szatni. Tam dziecko zostało zaatakowane przez pedofila. 31-letni zwyrodnialec siłą wciągnął małoletniego do toalety.

„Doszło do zdarzenia, o którym wiemy na razie z relacji pośrednich – od nauczycielki i matki, z którą rozmawiał po zdarzeniu” – poinformował prokurator Jacek Masztalerz, szef gostyńskiej prokuratury.

„Chłopiec przekazał, że doszło w pomieszczeniach przebieralni do zdarzenia. 31-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, siłą wciągnął dziecko z przebieralni do toalety, gdzie doszło do zachowań określanych w przepisach prawa jako inne czynności seksualne” – dodał przedstawiciel organów ścigania.

Ohydny postępek wyszedł na jaw, gdyż 8-latek zdołał uciec, a następnie opowiedział o wszystkim nauczycielce. Z kolei kobieta zaalarmowała ratowników i pracowników basenu. To właśnie oni dokonali obywatelskiego zatrzymania podejrzanego mężczyzny.

Oczywiście na basen natychmiast wezwano policję. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i matkę chłopca. 31-latek usłyszał zarzuty dotyczące doprowadzenia przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem dziecka do obcowania płciowego, doprowadzenia dziecka do poddania się innej czynności seksualnej, a także seksualnego wykorzystania nieletniego.

W toku śledztwa ujawniono przerażające fakty. Okazało się, że w sprawie zwyrodnialca już wcześniej toczyło się dochodzenie w podobnej sprawie. Mało tego służby nie wykluczają, że ofiar 31-latka może być więcej.

„Bywał na basenie m.in., gdy była tam grupa – być może to było planowanie, próba jakiegoś innego zachowania, zwłaszcza że mamy informacje o jakimś postępowaniu dotyczącym czynności seksualnych, które zostało zakończone wnioskiem do sądu, ale był też ślad o jego niepoczytalności” – przyznał Masztalerz.

Zwyrodnialec trafił do aresztu na trzy miesiące. Teraz czeka go badanie psychologiczno-seksuologiczne. Konieczne będzie również przesłuchanie 8-letniego chłopca.

źródło: Fakt

Zobacz również: