wypadek drogowy

Tragedia w domu jednorodzinnym w jednej z polskich miejscowości w województwie śląskim. W budynku mieszkalnym doszło do potężnego wybuchu. Na miejscu pracują ratownicy, którzy szukają pod gruzami poszkodowanych. Oto okoliczności dramatycznej sytuacji.

W wyniku wybuchu obrażenia odniosła jedna osoba

Do eksplozji w domu jednorodzinnym doszło w dniu dzisiejszym tj. 4 grudnia około godz. 10:00 przy ul. Polańskiej w Ustroniu w województwie śląskim. Dziennikarze donieśli, iż możliwą przyczyną dramatu był wybuch butli z gazem.

Informację tę zdaje się potwierdzać przedstawiciel lokalnych władz. „Być może doszło do eksplozji butli z gazem, ale trudno w tej chwili to powiedzieć” – powiedział burmistrz miasta Przemysław Korcz.

Strażacy przekazali, iż w wyniku wybuchu obrażenia odniosła jedna osoba, która trafiła już do szpitala. „Jedna osoba została poszkodowana jest przytomna i przekazana została zespołowi ratownictwa medycznego” – zaznaczyła Aneta Gołębiowska z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Burmistrz Ustronia dodał, że wyciągnięta z gruzowiska to starsza kobieta. Włodarz dodał, że seniorka miała uraz głowy i była przytomna. „Była w stanie podać własne imię i nazwisko” – powiedział.

W tej chwili ratownicy szukają pod gruzami innych poszkodowanych. Na miejscu pracuje 14 zastępów straży pożarnej. Rzecznik cieszyńskich strażaków mł. bryg. Michał Pokrzywa zasugerował, że pod gruzami domu mogą znajdować się jeszcze dwie osoby.

„W budynku miało mieszkać w sumie dziewięć osób; dwie w jednym mieszkaniu, siedem w drugim. Poszukujemy pod gruzami jeszcze dwóch osób. Pozostali mieszkańcy mieli być poza budynkiem w chwili wybuchu” – podkreślił Pokrzywa.

Doniesienia te potwierdził burmistrz Korcz. „Prawdopodobnie w budynku mogą się znajdować jeszcze dwaj dorośli mężczyźni, ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że jest to ostateczna liczba” – przyznał samorządowiec.

Przedstawiciel straży pożarnej poinformował, że w wyniku wybuchu całkowitemu zniszczeniu uległ budynek jednorodzinny składający się z dwóch mieszkań. Lokalne władze dodały, że dach domu zawalił się. Stoi tylko jedna ściana szczytowa.

Budynek w wyniku wybuchu nie tylko zawalił się, ale i stanął w ogniu. Michał Pokrzywa dodał, że w trakcie akcji gaśniczej doszło do mniejszego wybuchu. „Nie wiemy, co było jego przyczyną. Strażacy wynieśli już stamtąd siedem butli z gazem” – wyznał.

źródło: Onet

Zobacz również: